Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meggyógyul a gurámim?

Meggyógyul a gurámim?

Figyelt kérdés
Több hónapja megvan a kék gurámim, sose volt "panasza", de vettem egy sügér párt mellé... Direkt megkérdeztem az eladót, hogy békések-e, azt felelte, persze, tarthatom más halakkal együtt őket, erre a sügerek első dolga volt megölni a kedvenc guppimat. Nekiestek a kék gurámimnak is, de még időben beavatkoztam, a sügereket átraktam külön akváriumba. Gurámimnak több helyen lecsípkedték az oldalán a pikkelyét, leharapdálták a tapogatóit, és a hátúszójából is hiányzik egy ív. Úgy tűnik, megmarad, eszik, úszik, meg minden, de folyamatosan feketés-sötét kék, ami tudom, hogy a stressz jele. :S Mit tehetnék érte? Visszanőnek a úszói-tapogatói? Hely, hőmérséklet stimmel az akváriumomban, de még kezdő vagyok és itt elakadtam... :(
2010. aug. 24. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Amíg eszik, addig nagy baj nincs. A gurámiról speciel nem tudom, de a legtöbb hal úszója visszanő. Nekem a sziámi harcoshalam járt így, tövig rágták a farkát, felúszni is alig tudott, oldalra borult. Azt hittem vége, de adtam neki egy esélyt. Sekély vízbe tettem, élő kajával etettem, pár hónap alatt felépült, visszanőtt az úszója és most is él és virul. Remélem neked is rendbe jön majd, reménykedj, mást nem tudsz tenni érte. Arra figyelj csak, hogy a sebei el ne fertőződjenek, köönnyen megtámadják a paraziták, gombák. Vegyél valamilyen fertőtlenítőt, kérdezz meg egy szakszerűbb halast.
2010. aug. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
dezinfektet és parakillt érdemes tenni a vízbe fertőzések ellen, esetleg a tavinál kicsit nagyobb higításban sera omnipur-t.
2010. aug. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Meg fog gyogyulni csak arrafigyelj h az összes haltol vedd külön (ha méf nincs külön) és napi 1 minimum etesd meg és ha van másik aksid vedd külön abba és ne rakj bele mást csak mohát
2010. aug. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az oldalán lévő pikkelyek ugyan be fognak gyógyulni, de sose lesznek olyan szép, rendezettek. A tapogatók és az úszók pár hónap alatt vissza fognak nőni. Azt ajánlom, hogy a gurámit tedd külön egy karanténmedencébe, ami alaposan fertőtlenített. Ez azért szükséges, mert az eredeti vízben mindenféle kórokozók élhetnek.
2010. aug. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!