Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vitorláshalból létezik e...

Vitorláshalból létezik e kisebb vagy csak az amelyik nagyra megnő?

Figyelt kérdés

Igazság szerint az érdekelne hogy most akarunk venni akváriumot 160L-est és az érdekelne ha valaki tudja hogy a vitorláshalból van e kicsi mert a többi választott halunk a Black Molly a neonhal a guppi de ez utóbbi kettőre a wiki azt írta megeszi őket és hogy nagy méretűre nőnek a vitorlás halak. Valaki aki ért hozzá írja meg hogy ezeket a halakat egybe lehet rakni és hogy vitorláshalból van e kisebb méretű? Előre is köszönöm.

Márta


2010. aug. 25. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs kisebb. Kis testű halakkal valóban agresszív lehet, de ha kicsi vitorlást veszel és együtt nőnek meg, akkor az esetek többségében nincs baj.
2010. aug. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, hát azt hiszem akkor inkább maradunk helyette a betta-nal. Az legalább szép színes és amúgy is gyönyörű
2010. aug. 26. 02:26
 3/8 anonim ***** válasza:
A bettával is lehetnek problémák (a hímmel), a guppik fátyolos úszóját nem igazán tolerálják. Mondjuk ekkora helyen sok növénnyel már nem valószínű, hogy baj lesz, de szerencse kell hozzá, hogy szelídebbet fogj ki belőle. A nőstényekkel nincs gond.
2010. aug. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bettával tényleg van gond! Nekem volt betta, azzal szívtam sokat:) a 1760literesbe vehetsz ugy 2pár vitorlást. Ha kicsiket veszel mire megnőnek már hozzá vannak szokva a kishalakhoz. nekem is igy volt, a vitorlás még mindig vígan él a neon és razbóra csapat mellett.
2010. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
Csak megerősíteni tudom amit írtak, fiatal vitorlásokat vegyél és együtt neveld őket.Nálam is jól megférnek együtt a vitik, guppik és neonok.Mondjuk kishalra ne számíts, mert azokat levadásszák, ha nem teszed ki időben a terhes anyákat.A felsorolt halakat nyugodtan tarthatod együtt, az akvárium is tökéletes méretű hozzá.
2010. aug. 27. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hű ha köszönök szépen minden választ, a tanácsok szerint fogok cselekedni. :) Ja amúgy az igaz hogy a halakat csak miután két hétig ment a szűrő csak az után lehet betenni és hogy akkor is csak kis csoportokban?? Aki tudja annak előre is köszönöm.
2010. aug. 27. 11:23
 7/8 anonim ***** válasza:
leröviditheted szűrő baktérium kultúra beoltással(ilyen lötyit árulnak a boltban) és akkor 1 hét elég,bár 3nap van ráirva asszem de jobb az 1 hét,és igaz. különben nem alakulnak ki a lebontó baktériumok olyan gyorsan és igy a halak megbetegedhetnek ha felhalmozódott a nitrát és nitrit a vízben. és a halakat vásárlás után karanténozd egy külön karantén akváriumba,erre a célra elég egy kis, pl 15literes akvárium, ebbe vanak a halak 1 hétig,ha nem betegek mehetnek a nagyba hogy be ne vigyél fertőzést azért kell ez. abb a a kis akváriumba se lehetnek annyian ami végleg lesz a nagy akváriumba, mert nem férnek el rendesen ,így több részletben teszed majd be őket,de nem lenne muszály, ha lenne elég nagy karantén akvárium.
2010. aug. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Én 20 literbe tartom őket: 2 db vitorláshal, 2 db szivárványos guppy, és 10 db neonhal.



A LEGFONTOSABB: Nem számít, hány évesek a halaid, sötételd be a szobát, mikor beleteszed az akváriumba a halacskáidat. Én a vitorlásokat, a neonokat és a guppykat SÖTÉTBE tettem bele az akváriumba. Az eredmény: Gyönyörű haverságba élő halfajták!

2018. aug. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!