Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudnék élő algatörzseke...

Honnan tudnék élő algatörzseket rendelni?

Figyelt kérdés
hobbi szinten alga tenyésztésbe szeretnék kezdeni (elvizsgálgatnám őket unalmamban), de nem találok sehol sem egy olyan oldalt, ahol élő algakultúrát tudnék venni.
2021. júl. 1. 17:03
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
A személyes begyűjtésük szerintem legalább annyira jó unaloműző mint a tenyésztésük, v a vizsgálatuk. Én évek óta nevelek balatoni zöld algát köveken, dekorációs majd etetési célzattal. Annak idején hazavittem 2-3 kisebb algás követ és egy külön akváriumban próbáltam utánozni a természetes környezetet. Gömbalgát tudsz vásárolni a halasnál, más élő algát otthon is könnyen tudsz növeszteni pl akváriumban, mármint ha nincs kedved gyűjtögetni. Elindítod az akváriumot és pár hét elteltével már vizsgálódhatsz is.:D
2021. júl. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem leginkább bizonyos fajok kellenének egy fotobioreaktor építéséhez. Ehhez hatékonyság alapján kiválasztott fajok kellenek algaevő lényeket nem tartalmazó mintákból :D
2021. júl. 1. 19:46
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Értem, de miből gondoltad, hogy mi akvaristák akik köztudottan az algák féken tartásával, irtásával bíbelődünk tudunk neked steril algatörzseket forgalmazó cégeket ajánlani.:D Mákod van, mert én tudok egyet. [link]
2021. júl. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem minden akvarista algafób. A "zöld arany" kiváló akvarista erőforrás.
2021. júl. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Így gaz "4"-es, én biztosan nem vagyok algafób de azért erőforrásként sem tekintek az algákra, régen rossz ha az algákon múlik egy akvárium fennmaradása bár néha ez a szomorú tény, kiirtásukkal borulhat minden. Kell egy kis rittyó és alga minden akváriumba de ezt mégsem mondhatjuk kezdő akvaristáknak, mert akkor még ennyire sem takarítanának.:D Tény, hogy nem egy malomban őrlünk a kérdezővel de dicséretesnek tartom a kíváncsiságát, csak így tovább.
2021. júl. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5.<-4. Az alga nem csak bedőlt vízminőségű akva halainak mentőöve lehet. Növényi vitamin, hormon, mikroelem forrás, állati takarmány alap, nehezen írtható algák könnyen kezelhető riválisa. A természethű, vegyszermentes akvarisztika erőforrása.
2021. júl. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Jó-jó de ez már nem a házi kísérletezgetés kategóriája, de nem szeretném senki képességeit alábecsülni a témában. Hajrá!
2021. júl. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!