Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügér mellé kishalak?

Sügér mellé kishalak?

Figyelt kérdés

Az első akváriumomat készülök megvenni, 4 sügérrel adják. (sárga sügér, tűzsügér). Ezek tarthatók más halakkal?

Pl szifó, guppi


2021. júl. 4. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán. A sügéreknek más víz kell, és megennék a kisebb halakat (pl. guppi). Összességében elég macerás a tartásuk, ha nem ragaszkodsz feltétlenül a sügérekhez, ajánlom, hogy add el őket, és telepítsd be az akváriumot kezdőknek ajánlott fajokkal.

Gondolom nemsokára ideér tevenyereggyártó, ő majd elmondja, hogy milyen fajok lehetnek jók, meg a sügérekről is tud mondani hasznos infókat, plusz az ajánlott weboldalakat is linkeli, amiből tájékozódhatsz. (én sügérekről nem tudok annyit, ezért nem írok inkább valami ökörséget)


By: Macavity

2021. júl. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Hát ha már “megidéztek” :D

Itt vannak az ajánlott oldalak amiket rendszeresen linkelgetek:

[link] , [link] , [link] , [link]


Viszont nincs sok sügéres tapasztalatom, szóval ezzel valaki más tud majd részleteiben mesélni. Amennyire én tudom sokkal jobb magukban tartani. Mármint a különböző nagytavi sügérek mehetnek együtt (már amelyik, mindegyiknek saját területtel) de nem célszerű keverni teljesen más fajokkal (persze vannak kivételek, láttam már pár bevált működő társítást de nem guppikkal). Guppival pláne ne, a szifó talán bizonyos körülmények között határeset.


Ugyanakkor ezt írod:”Az első akváriumomat készülök megvenni, 4 sügérrel adják.”

Ebből úgy veszem ki ,hogy valaki használt felszerelését vennéd meg halastól-mindenestől. Ezzel alapjaiban nem lenne probléma de kellene nagyjából minden infó a teljes felszerelésről mert anélkül még találgatni s fajokat ajánlani is necces. Persze ha ilyen sügérekről van szó akkor gondolom bőven 100 liter fölött vagyunk, de ez még nem sokat jelent, konkrétumok kellenének.

2021. júl. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
A víz az-az a csapvíz tökéletesen megfelel az általad felsorolt halaknak de az afrikai sügérek mellé nem ajánlott más halakat tenni, pláne guppit nem. Abban sem vagyok biztos, hogy a meglévő sügérek tarthatóak e egyáltalán az adott akváriumban. Az aranysügér és a Viktória-tó tűzsügére háremben 150-200 liter, ill kollóniában 200-250 litertől tartható, együtt a kettőnek min 300-400 liter kellene. 10+cm nagyságú 10-évig is elélő területvéddő halakról beszélünk. Durva homoktalaj kell sok sziklával és bújóval esetleg úszó növényekkel, mohákkal ( a növényzet jó szűrés mellett teljesen elhagyható). Komoly szűrés kell, külső, belső kombináció a legjobb. Én is megvárnám amíg pontosan leírod a felszerelésedet de tartok tőle, hogy a sügéreknek menniük kell, ez esetben viszont szóba jöhetnek más halak.
2021. júl. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!