Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 4 literes téglalap...

Van egy 4 literes téglalap akváriumom, milyen halat vegyek?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogyha guppit veszek abból csak 1et lehet, de neon, kolibri vagy zebra halból(zebradánidó) hányat vehetek bele? Esetleg ezek közül több félét is vehetek vagy ilyen pici helyen csak 1 fajtát tartsak?

2021. júl. 6. 21:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmit
2021. júl. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
4 literesbe? Max. heringet. Konzervben.
2021. júl. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
8%
Ne vegyél bele sokat, nagyon kicsi hely. 1db betta?
2021. júl. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Semmit. 30 liter alatti akváriumban tilos gerinces állatot tartani. Erre törvény vonatkozik.
2021. júl. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, nagyon pici hely, most nézem... vagy nagyobb akvárium, vagy nincs hal
2021. júl. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ohh értem, akkor beszerzek egy nagyobb akváriumot.
2021. júl. 6. 21:37
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. júl. 6. 21:38
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

"(4) A kedvtelésből tartott állat tartási helyének olyan méretűnek kell lennie, hogy az állat fajára jellemző mozgási igényét ki tudja elégíteni. Lófélék és eb esetében a mozgási igény az állat mozgatása útján is kielégíthető, azonban esetükben is törekedni kell az olyan tartási módra, amely lehetővé teszi az állat kedve szerinti mozgását.


(5) * Tilos


a) kistestű ebet 10 m2-nél, közepes testű ebet 15 m2-nél, nagytestű ebet 20 m2-nél kisebb területen tartósan,


b) *


c) gerinces állatot kör alapú kalitkában vagy gömb alakú akváriumban,


d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térben


tartani."


[link]


A lényeg a d) pont, vagyis az állatvédelmi törvény szerint 30 liternél kisebb űrtartalmú helyen tilos gerinces állatot tartani. Mivel a halak gerinces állatok, így ez minden fajukra vonatkozik, de én más állatfajt sem tartanék benne. Tanácsolom, hogyha mindenféleképpen valamilyen élőlényt akarsz, akkor ültess bele növényt.


Ennél még egy olcsó műanyagláda is nagyobb...

2021. júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Gömb alakú akváriumban miért tilos? A halak ismerik a geometriát?
2021. júl. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert szarul erzik magukat benne. Nem tudnak elbujni se nagyon. Kell nekik legalabb egy fal
2021. júl. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!