Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi ez már az akváriumban? Nem...

Mi ez már az akváriumban? Nem lehet tőle megszabadulni!

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Alga féle, az első megjelenése után néhány hét küzdelem elteltével ki kellett dobnom az összes akváriumi növényt és újakat beültetni, kipucoltam a szűrőt és az akváriumot alapoasn.. Vissza vettem a táp mennyiségét, 1 hónap nyugalmam volt. Most megint itt van és a növényeim nem bírják elnyomni a szaporodásukat. A garnélák sem eszik. A táp csökkentésétől meg néhány növényem lassan elpusztul:

[link]

Kérlek javítsátok ki a link eu-ját.. nem tudom, hogy mutathatnám meg egyébként.


2021. júl. 18. 13:34
 1/8 A kérdező kommentje:
120l akvárium 10db mollival, garnélákkal, 26 fokos vízzel heti 30% vízcserével és megfelelő teljesítményű JBL külső szűrővel. LED világítás napi 9h
2021. júl. 18. 13:42
 2/8 Skid05 ***** válasza:
100%

Mivel tápozol és mennyit?

A LED mit tud lumenre és kelvinre?

Mennyi tápot adtál az első megjelenés előtt?

Vízkeménység?

Táptalajt/táptablettát használsz-e?

2021. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

JBL ProFlora Ferropol 10ml/hét volt, 6ml/hét lett.

A LED lámpát a szetthez kaptam és sajnos semmi nincs ráírva ami alapján beazonosíthatnám és jelenleg nincs keret egy új minőségi lámpára..

Vízkeménység 10-12, de a pH 8 - ez most új eddig 7,5 körül volt mindig.

Tesztcsík alapján

2021. júl. 18. 14:17
 4/8 A kérdező kommentje:
Szűrőtisztítás óta (akvárium vízben) ez volt az első víztesztem és kb 20mg/l nitrát van a vízben
2021. júl. 18. 14:27
 5/8 anonim ***** válasza:
12%
Sok a fény, sok a táp, algaevő hal meg nincs.
2021. júl. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A JBL szerint ennek a tápnap a heti mennyisége kb 10ml 80l vízre tehát 15ml 120 literre, plusz a cserélt víz mennyiségére számolva 10ml/40l. Ehhez képest nekem, mivel nem őserdő jellegű a növényzetem, 8ml körül is elég lenne. Ha a harmadik képet megnézed, az a sóska nem tűnik túl jóllakottnak.

A fény valóban erősnek tűnik, vissza veszem 7,5 órára a javulás reményében. Algaevő halam meg azért nincs, mert a garnéláim is algát esznek és kb harmincan vannak. A molliknak is van rendszeres koplaló napjuk, amikor kénytelenek azt enni, amit találnak.

2021. júl. 18. 14:51
 7/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Szetted van? Mármint szettes szűrő, szettes világítás stb? Mert akkor itt alapjaiban vannak gondok, sajnos a szettek rendszerint gyenge technikájúak pedig 120 literbe 10 molly+30 garnéla elég emberes terhelés, legalább is egy szettnek ez lehet túl sok.


A világításról ha semmit sem tudunk akkor felesleges babrálni. Első körben kellene egy rendes világítás mert ez adja az alapot a növényeknek. Legalább közepes fényerő nem ártana azaz 0,4-0,5 w/l, kicsit pontosabb a lumen ami 20-40 lm/l.


Tápból ez nem tudom mit tud, de talán jobb lenne egy TF Planter, Easy Life Profito vagy ilyesmi.


Szűrőből nem írtad milyen van de ha az is szettes akkor a legjobb lenne egy kisebb külsőt (legalább 2-3 liter térfogatú szűrőközegest) beszerezni s együtt használni a jelenlegivel.


“Vízkeménység 10-12”


10-12 mi? A Gh? S mennyi a Kh?


“de a pH 8 - ez most új eddig 7,5 körül volt mindig.”


A lúgosság akár utalhat szikes vízre is, azaz amikor a Kh magasabb mint a Gh. Ez már rossz a növényeknek mert hiába tápozol nem igazán tudják felvenni.


“Tesztcsík alapján”


Inkább csepptesztet használj, azok pontosabbak. A két leggyakoribb a Neptun és a JBL tesztjei. Előbbi olcsóbb s egybe meg tudod venni a Gh és Kh tesztet. Utóbbi drágább és külön van a Gh és Kh de pontosabb.


Összegezve minél előbb rendbe kell szedni a technikát és a vízértékeket (illetve tisztázni ,hogy az olyan dolgok mint mondjuk a keménység pontosan milyen/ mennyi) mert addig nem oldódik meg a probléma amíg fennállnak a lehetséges kiváltó okok. Addig is mehet heti 2x 15-30% vízcsere s moderált etetés. A túl algás leveleket levághatod (az anubias-ról s keményebb tereptárgyakról letörölheted egy szivaccsal).


Ezeket ajánlom, találsz alga-útmutatókat is:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Az algák elleni harcot dús és egészséges növényzettel lehet megnyerni. Ha visszaveszed a tápozást akkor azt gyökértáppal kell pótolni, ehhez az alga nem fér hozzá, továbbá gyorsan növő növényzet is kell pl tüskéshínár, érdes tócsagaz, rucaöröm, májmoha, moszatpáfrány, stb. A molly szereti az algát de sajna válogatós, nem mindegyiket eszi, 1-2 koplalónappal nem lehet rákényszeríteni.:D
2021. júl. 19. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!