Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akkor lehet, h nem is fog...

Akkor lehet, h nem is fog átváltozni? :O

Figyelt kérdés

Voltam keresztanyukámnál és kaptam 2 Xipho-t. =)

Augusztus eleje körül hoztuk haza őket vonattal (dunsztos üvegben voltak,jól bírták a zötykölődést). 2 nőstény Xipho halról van szó, és ugye az egyik majd átváltozik, DE MIKOR??? Azóta nem akar egyik se átváltozni, igaz, hogy 2 hétig nem is lehetett volna rá lehetőség, mert a törpeharcsáimmal éltek együtt (most már különtettük őket), és gondolom a törpeharcsákkal-együtt-átváltozás nem lett volna nekik túl jó.

Lehet, hogy valami baj van a halaimmal? Mért nem akar átváltozni???? :(


2010. aug. 28. 10:05
 1/7 A kérdező kommentje:
írjatok kérlek
2010. aug. 28. 10:25
 2/7 Septimius ***** válasza:
Ez bizony könnyen lehet, mert az átváltozás nem olyan gyakori, mint aminek hisszük. Legalábbis nálam: Nekem többször voltak xiphóim, és eddig egy változott csak át hímmé, kb. 7 évvel ezelőtt történt ez. Jelenleg 6 darab nőstény xiphóm van: ebből kettő darab több, mint két éves, mégis 100%-osan lányok maradtak. A többi xiphóm sem fiatal, több, mint egy évesek, de azoknak sem jutott eszébe átváltozni. A tieid csak egy hónapja vannak nálad, szóval még az is megeshet, hogy meggondolják magukat.
2010. aug. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Az átváltozás általában csapatban élő fiatal nőstények némelyikénél várható. Nem túl gyakori dolog.Én javasolnám, hogy vegyél egy hímet és ne várj tovább a csodára.:D
2010. aug. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
OKÉKA :))
2010. aug. 28. 13:14
 5/7 A kérdező kommentje:
2010. aug. 28. 13:19
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Látom nem nagyon ismered ezt a halat, itt van egy kis ismertető. [link]
2010. aug. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem úgy is lettek Xifo kishalaim,hogy 2 nőstényem volt.Érdekes.De nem változott át.Már 3szor voltak picikék.Aztán kaptam 1 hímet amit szerintem kinyírtak a csajok.Hy
2010. aug. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!