Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vettem egy új fűtőt, létezik,...

Vettem egy új fűtőt, létezik, hogy nem jól működik?

Figyelt kérdés
Vettem egy új HapPet márkájú (Fressnapf-os) 50w-os fűtőt, de nem fűti fel az akváriumot. Ha be van kapcsolva, ég egy jelzőfény is, beállítottam a 27 fokot, de akkor nem fűtött. Feljebb vettem 28-ra akkor bekapcsolt, de egy kis idő után kikapcsolódott. Van az akvávsn egy régi hőmérő, ami 22 fokot mutat a vízre. Gondoltam tesztelem működik-e, a kezembe szorítottam és azonnal elkezdett felmenni a hőmérséklet mutató. Szóval elvileg működik a hőmérő. Akkor most mi lehet a gond? Olyan, mintha a fűtő 27 fokosnak érzékelné a vizet, emiatt ugye be se kapcsol, csak ha magasabbra állítom a fokot. Vegyek szerintetek egy új hőmérőt? Egyáltalán az tönkre tud menni? Van olyan, hogy ugyan érzékeli a hőmérsékletváltozást, de 5 fokot téved?

2021. szept. 18. 22:38
 1/5 A kérdező kommentje:
(Teljesen üresen kaptam az akvát a hőmérővel együtt, ami lehet vagy 15 éves)
2021. szept. 18. 22:40
 2/5 Norbig ***** válasza:
100%

Az automata fűtőknek ez egy Achilles pontja, általában vagy lejjebb vagy feljebb kell állítani hogy a kívánt mèrtèkre fűtse a vízet, ha nagy az eltèrès akkor inkább kèrnèk másikat(pl nálad), 2-3 fok az mèg nem veszèlyes, a hőmèrő nem igazán szokott tönkre menni.


De inkább javasolnèk egy márkásabb eheim, tetra, vagy aquael fűtőt, megbízhatóbbak.

2021. szept. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azt hittem egy ilyen fűtőből az egyszerűbb is megteszi, de úgy tűnik ezt is el tudják cseszni:D visszaviszem akkor és veszek másikat
2021. szept. 18. 23:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez minden fajta fűtőre igaz.

A hőmérsékleti skála lépcsői jók, de a pontos beállítás nem.

Tehát ha +1 fokkal veszed feljebb, akkor +1 fokkal lesz melegebb, stb, ezt általában jól tudják.

Viszont mindet "be kell kalibrálni" tehát egy jó hőmérővel megnézni, hogy valójában mennyi a hőmérséklet.

Utána, ha tudod, hogy a fűtő +5 fokot mutat, akkor ahhoz képest állítani a kívánt hőmérsékletet.


Mondjuk az igaz, hogy ekkora eltéréssel még nem találkoztam. Igazából 2 foknál nagyobb eltérést még nem láttam, de már az is elég nagynak mondható.

2021. szept. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem mindegy, hogy hova teszed a fűtőt az akváriumban. Mindenképpen olyan helyre kell tenni ahol elég jó a vízmozgás, ellenkező esetben csak ott helyileg melegíti fel a vizet aztán kikapcsol.
2021. szept. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!