Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől halhatnak meg a halaim?SOS

Mitől halhatnak meg a halaim?SOS

Figyelt kérdés

54l-és akvárium,csapvíz ,5 hetes

eddig minden rendben volt viszont tegnap 1 ma reggelre pedig 2 halam halt meg - a víz alján “fekszenek” és nyitogatjak a szajukat, eroszakosan eveznek majd felpuffadnak és meghalnak



#hal #halál #guppi #molly #felpuffadnak
2021. okt. 10. 14:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Mennyi hal van benne? Van benne szűrő? Van benne fűtő? Milyen halál vannak benne? Alföldi csapvíz? Így nem igazán tudunk válaszolni amíg nem tudjuk ezeket.
2021. okt. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
eddig 20 hal volt benne egyenlore már csak 17 (guppik, neonhalak,mollyk, mexikói kardfarku) ,igen van futő 26fokra van allitva beépített szuroje van, a csapvíz szlovakiabol van
2021. okt. 10. 15:04
 3/13 anonim ***** válasza:
98%

Kxrva sok hal egy ilyen pici akváriumba

A neonhalnak hideg víz kell

2021. okt. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem lettek túletetve? A vizbe tettetek előkészítő folyadékot a halak előtt, pl antiklór?
2021. okt. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Túl van terhelve a víz a halakkal azért halnak megert túl sok van.
2021. okt. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
90%

Uh… 20 hal s kb a felsorolt 4 fajból csak a guppiknak lenne elég egy ekkora akvárium. Szóval gyanús egy túltelepítés miatti mérgezés. Csinálj egy max 50%-os vízcserét pihentetett vízzel, utána mehet minimum heti 2x kb 20-30% csere. Keveset etess. Minél előbb ajándékozd el a halakat, ekkora helyre legfeljebb 5-6 (talán max 8) hím guppi mehetne.

Illetve nem írtál a növényzetről meg a szűrőről konkrétabban, de mindenkép legyenek élő növények. A beépített szűrőből úgy veszem ki ,hogy szettről van szó szóval a technika gyenge. Szerezz be egy normális szűrőt aminek a gyári ajánlás alsó(!) határa kb 50 liter vagy több.

A világítás is kérdéses. Ha az is gyári akkor elég gyenge lehet, talán gömbmoha, anubias, talán egyes cryptocoryne-fajok és békalencse megmarad alatta.


Ezeket erősen ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. okt. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
értem, tehát varjam meg míg abba nem hagyjak a halalozast ? egyebkent tudom hogy elrontottam nagyon sok mindent viszont nem gondoltam az elején hogy ennyire igenyesek az akvariumi halak szoval szinte 0 utána okvasassal kezdtem bele
2021. okt. 10. 15:20
 8/13 A kérdező kommentje:
nem tettem bele de víz csere előtt mindig hagyom egy napot állni a vizet hogy ki menjen belőle a klór
2021. okt. 10. 15:24
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem szeretik hangoztatni az állatkereskedők azt, hogy mennyire igényes a halak tartása, hogy minél többen tartsanak... Rengeteg szabály, kellék és figyelem kell a tartásukhoz, és persze pénz.
2021. okt. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
ezt én is eszrevettem, mert miután hazahoztuk őket rögtön elkezdtem nezni hogy mit hogy kell és akkor tudatosult bennem hogy a hozzáértőnek tűnő eladónak csak a pénz kellett :( (tudom hogy én vagyok a hibás hogy nem olvastam utána ,ne essék félreértés)
2021. okt. 10. 15:35
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!