Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csak kivancsisagbol :a halak...

Csabaa kérdése:

Csak kivancsisagbol :a halak alusznak? Vagy yelan hibernalnak?

Figyelt kérdés
2010. szept. 3. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
nem alusznak ingyombingyom! erős a tájszólásod kissé! yelan? az meg mia f*szom?
2010. szept. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hibernálnak? lol


De igen, "alszanak". Ha éjszaka közepén hirtelen felkapcsolod a villant, akkor látni fogod, hogy mind az aksi alján vagy növények levelein hasalnak és meg sem mozdulnak. Ők így pihennek éjszaka. És ilyenkor kell egy kis idő, mire felfogják, hogy világos van, úszni kéne.

2010. szept. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%
miert fel lehet kapcsolni lassan is a villanyt?? LOOOOL
2010. szept. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Nekem egy macskahalam van és ő nappal szundikál.Viszont éjszaka fel van pörögve.Én nagyon bírom. :D
2010. szept. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Mindha azt olvastam volna, hogy a halak nem alszanak,hanem "vegetálnak" hogy félig kikapcsolják az agyukat, de van olyan része az agyéának amivel közbe ha gond van tud reagálni, és lebegtetni magát. és nem fekszenek le a talajra,meg sehova se,sőt, az egyik növény leveléből nem metszenek ki egy darabot hogy betakarózzanak...

Beirtam a googleba hogy alszanak e a halak, rányomtam az első linkre,és nocsak, választ kaptam.NEm tudom mennyivel egyszerübb itt megkérdezni amugy,mintha googléznál:

[link]

2010. szept. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
70%
Jaja ezt már én is megtettem.Mire nem jó a google...:D
2010. szept. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az enyimek nem alszanak sosem, és a szemüket se tudják becsukni :) De a csincsillám sem alszik soha. Én meg majd nappal fogok aludni.
2010. szept. 5. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Halak is alszanak. Tóban a nádasban vagy védett helyen. Folyóban meg sziklák mögött és sodrástól óvott helyeken, mivel az ember is mozog, forog álmában így a hal is ezt teszi csak ők "úsznak" h egy helyben maradjanak.


A cápa megfullad a víz ALATT ha nem mozog (úszik) a cápa azaz a kopoltyúján keresztül folyamatos vízáramlás kell. Ezért a cápa alvás közben körbe-körbe úszik. Ezért fullad meg a cápa a halász hálóban mire kihúzzák mert ott nem tud úszni...

2010. szept. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Előttem szóló, tévedsz! A cápa nem úszik alvás közben, hanem beáll egy áramlatba. A többi része, az ok, az igaz.
2011. szept. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!