Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van 30 db NeónHalam Tegnap...

Ballaervin kérdése:

Van 30 db NeónHalam Tegnap elkezdet kifakulni belölük a a piros csik mit csinilják?

Figyelt kérdés
Nem tudom mi lehet eddig soha nem történt ilyen nálam esetleg valakinél volt már igy kezelés kell és ha igen milyen?Féltem öket már 3 éve megvannak ők azkvárium szive.

2021. nov. 26. 11:54
 1/9 anonim válasza:
34%
Rakj a telódra helyesírás ellenőrzőt!
2021. nov. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Írj le minden adatot az akváról.

Méret, szűrés, hőfok, vízadatok, vízcsere stb stb.

2021. nov. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

300 literes

Oase külső szűrő

25 fokon van állandóan az akvárium

Vizet 2 hetet szoktam 20% cserélni

Ph 6.5

2021. nov. 26. 21:25
 4/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Vízkeménység (Gh, Kh)? Ammónia-nitrit-nitrát? Valami változott a viselkedésükben? Mindegyik fakul vagy csak néhány? Vannak más halak is mellettük/ ha igen akkor ők rendben vannak?

Eddig amibe bele lehetne kötni az a hőfok, 24 is elég a sima neonoknak bár 25 nem brutálisan sok. Nehéz ügy ha már 3 évig ment zökkenőmentesen a rendszer s most lett valami bajuk. Esetleg nem öregek már? Akkoriban fiatalon vetted őket (pl: boltban növendék korukban) vagy valakitől “használtan”?

2021. nov. 27. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
Gondolkodj, mit csináltál, v nem csináltál úgy mint ezelőtt. Minden apró eltérés fontos lehet, akár még egy fénycsőcsere is, v a növényzet ritkítása. Azzal nagy bajt nem csinálsz ha feltakarítod a talajt és beiktatsz egy plusz 30%-os vízcserét, tőzegkivonat is mehet a vízbe. Egyenlőre ennyi, megvárom a részletes leírást mert ebből nem derül ki semmi. Az a gond, hogy a neonok szinte minden negatív hatásra fakulással reagálnak (a fényre, hőfokra,kajára, vízértékre is) és ha ez hirtelen jön és több halat egyszerre érint akkor ott valami az egész akváriumot érintő változás, ill változtatás történhetett.
2021. nov. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
96%
Esetleg nem zaklathatja őket v nagyobb hal?
2021. nov. 28. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Van pár nagyobb hal de egyáltalán nem látszik hogy zavarná őket
2021. nov. 29. 05:57
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Ettől azért egy kicsit részletesebb leírást vártam.:D Nem változtattál v, változott meg valami az utóbbi időkben?
2021. nov. 30. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ki vettem a halakat (a silvereket és a pengaciusokat) vissza ált a normál színük
2021. dec. 1. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!