Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 65literes akváriumba szerintet...

Máté.20 kérdése:

65literes akváriumba szerintetek mennyi Mézgurámit lehetne rakni? Ha lehetne akkor mennyire éreznék jól magukat benne?

Figyelt kérdés
Éppen újonnan induló akváriumot rakok össze.

#mézgurámi #65litetes akvárium
2021. dec. 2. 23:09
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Egyet sem.
2021. dec. 3. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Minimum 55 liter kell neki, szóval 1 pár mehet belőle. Esetleg társíthatod pár db törpe razbórával, bár lehet ehhez már határeset az akváriumod.
2021. dec. 3. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Lehet tisztában vagy vele de azért megemlítem ,hogy újonnan indulóban még semennyit, természetesen legyen meg a 3-4 hetes bejáratás. Utána mehet egy pár vagy egy kis hárem (2 nőstény+1 hím), dús növényzettel, miegyebekkel.

Társhalaknak mehet úgy is ahogy a 2-es írta (vízközt úszó törpe méretű halak) vagy talajlakók, szintén lehetőleg kicsiket. Bár szerintem is kissé határeset társítani, de nem lehetetlen. Kiváló vízminőség mellett nem fognak szenvedni.

2021. dec. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szeretnek csapatban lenni én a magam részéről dupla ekkora akváriumra és egy csapat mézire szavaznék de ahogy a kollégák is írják párban és kis háremben is tarthatóak. Fontos a lágyított (max közepesen kemény) és tiszta víz. A dús növényzet a felszínre is terjedjen ki és a heti részleges vízcserék alkalmával a talajt is át kell porszívózni mert nagy áramlást nem szabad csinálni. Érdemes sötét hátfalat és sötétebb talajt használni. Elég félénk halak pláne párban, szeretik a nyugis akváriumot és a lassan áramló vizet. Nagyobbacska garnélákkal is elvannak. Csíkokat nem ajánlok a rendszeres talajporszívózás miatt. Fontos, hogy a vízszint és a tető között szellőzni is tudjon a levegő.
2021. dec. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Akarom mondani vízfelszín.:D
2021. dec. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Megkaptam a privátod (amit nem is értek ,hogy miért privát, na mindegy), de ha nem baj itt válaszolok. Ha csak a gurámik lesznek akkor nyugodtan mehet az említett hárem. Ha elég békések s van növényzet bőven akkor talán elcsúszik 3 nősténnyel is, bár biztosabb ha csak 2 nőstény van.
2021. dec. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!