Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélás akváriumom van 125...

Zsofi1972 kérdése:

Garnélás akváriumom van 125 literes.kb 200 db garnelával ...25 fokos a víz .jól szaporodnak de mindenhol mást olvasok ..19 fok kell nekik stb ..ja red garnelák.hany fokos víz kell nekik? Nem sok a 25 fok?

Figyelt kérdés
2021. dec. 8. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
2021. dec. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
67%
Az az igazság, hogy én nem tettem fűtést az akváriumukba úgy voltam vele, hogy az ajánlott 18-28 fok minden évszakban biztosított, sőt jóval a határértékek között van, akkor meg minek. Talán még jót is tesz nekik ha a természeteshez hasonlóan van némi lassú ingadozás. Nálam is nagyobb akváriumban voltak így nem kellett tartani hirtelen hőmérséklet ingadozástól. Télen kb 20-22fok nyáron 26-37fok, éjszaka max 1-fok lehűlés. A 24-25 fok teljesen jó én a 18fokot és 28 fokot nem ajánlom, az egyiknél már majdnem hibernálnak a másik közelében hamar kiégnek az az rövidebb életűek lesznek és gyenge utódok születnek.
2021. dec. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,25 fok nagyon jó nekik.1 napos picik miatt féltem hidegebb vizet csinálni...meg ne fázanak😀🙂
2021. dec. 9. 07:44
 4/4 anonim ***** válasza:
A csere víz mindig azonos hőfokú legyen. Én azt csináltam mindig, hogy az akva fűtést átraktam a vizeskannába egy fél órára és fel is melegedett annyira, mint az akva vize. Az meg nem hűl le egyhamar.
2021. dec. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!