Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől rohad vagy mi eszi meg...

Mitől rohad vagy mi eszi meg a cryptocorynet?

Figyelt kérdés

54 literes akvárium

Easy life profito napi adagolásban 0,2 ml

Easy Life carbo napi 1 ml

3 hetente fél tabletta Sera florenette/növény

Eheim PickUp 160 szűrve

Heti 30% vízcsere

Sok más növényem van mellette de semminek nincs baja

2 Anci

4 Páncélos Harcsa

4 Márna

8 Neon

A világitasrol infót nem tudok de biztos hogy elég


[link]

[link]


Elnézést sajnos jobb fotót nem tudtam csinálni


Előre is köszönöm a választ!


Még annyi hogy ettől függetlenül szépen fejlődik és csak a szára "rohad" és egyaránt új és régi levelekkel is ez Történik

Nem volt se hőmérséklet vagy víz paraméter változás és még át ültetés se



2021. dec. 11. 09:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És amióta ez történik tartása sincs a növénynek
2021. dec. 11. 09:23
 2/11 anonim ***** válasza:

Carbo mellett próbáld ki a Green Aqua micro és macro tápokat, Sera tabit nem kell adni.

A világítás lehet, hogy látszólag elég, de időközönként cserélni kell a csövet, hiába nincs kiégve.

Az ancik mekkorák? Ha giganagyra nőttek és esetleg túleteted őket akkor kakilhatnak annyit, ami olyan mértékben szennyezi a vizet, hogy az már káros a növények fejlődésére.

2021. dec. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

LED világítás és majdnem 2 hónapos

Az Ancik 3-4 centisek

És ezeket a tápokat elhagyhatom ha "fel támad" a növény?

2021. dec. 11. 10:22
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor nem ezek a gond forrásai.

A világítás elég időt megy nap közben? Ilyenkor télen még ez az ötletem van. Reggel/dél körültől menjen estig.

2021. dec. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én folyamatosan adagolom ezeket a tápokat, kevés kell belőle nagyon, 450 literre is pár nyomás.
2021. dec. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

11 órát világitok átlagosan

Szerzek ilyen tápokat! Köszönöm!

2021. dec. 11. 10:41
 7/11 anonim ***** válasza:

Mindent jól csinálsz, remélem ezzel megoldódik a gondod!

(welness csomagban szoktak az árból engedni, tehát macro+micro+carbo együttes vásárlásakor olcsóbb, erre kérdezz rá, úgyis együtt a legjobb használni. A carbobol nagyobbat vegyél, abból több kell mint a micro/macrobol, úgy kb. egyszerre fog elfogyni a csomag.)

2021. dec. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Profitot ugyan úgy használhatom a micro/macro mellet?
2021. dec. 12. 18:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem, az nem kell. Kettő egység carbora 1-1 egység micro és macro. Anno mikor elkezdtem nekem is profito volt, most jót mosolygok, úgy látom van olyan, hogy akvarista-evolúció.


Én anno akvarista fórumon és a greenauanál ismerkedtem a növényezéssel:

[link]

Ha van lehetőséged menj el, régebben Törökbálinton nagyon szép üzletük volt, elképesztő növényes akikkal, profik.

2021. dec. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Tápozással kisegítettek a többiek, de én most valami máshoz szólnék hozza. Tudom nem volt a kérdés része s nem tudom ezt végleges állapotnak szántad-e de a halaknak szűk az akváriumod s páran kevesen vannak. Harcsából s márnából kevés a 4, a 8 neon határeset de egyik hal sem ekkora akváriumba való hanem kb dupla ekkorába.

Ezeket mindenkinek rendszeresen linkelem, szerintem neked is hasznodra lehetnek:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. dec. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!