Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hozzájutottam egy 500 literes...

Hozzájutottam egy 500 literes akvához , milyen halakat ajánlotok? Egy nagyobb csoport neon hal, guppi mehetne bele?

Figyelt kérdés

2021. dec. 18. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Helyed is van fél tonnát biztonságosan letenni?
2021. dec. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Először is megfelelő technika is van hozzá? Megvan már a helye, állványzat alája stb?


Ha ezeket mind pipa akkor lehet gondolkodni halakban. Szerintem ekkora méretben már szebb, igényesebb egy legalább részben biotóp mint egy teljesen vegyes. Szóval most vagy kinézel egy neked tetsző életteret s ahhoz igazítod az élővilágot vagy kinézel egy vagy több neked tetsző halfajt s minden mást hozzá igazítasz. Úgyhogy mielőtt nagy ajánlgatásba kezdünk jó lenne tudni ,hogy te mit szeretnél, mik az elképzeléseid. Elvégre azt az akváriumot te fogod nézegetni.


Egyébként piros pont amiért előre kérdezel! Megkönnyebbülés ilyet látni s nem kell bingózni ,hogy a 20 féle különböző halból melyik dogja fel hamarább az uszonyát a Kérdező következő kommentjéig.

Azért ezeket linkelem mert miért ne:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. dec. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyit szánsz rá.

500 lityibe már akár tengerit is érdemes. Ennek drágább a bekerülése, viszont a fenntartása néha egyszerűbb és jóval látványosabb.


Ha maradsz az édesvízi vonalon, akkor is találd ki előre, hogy kevesebb nagyobb testű vagy sok apróbb halat látnál szívesen.


Engem a nagy csapatban úszó kisebb halak nyűgöztek le mindig.

Nálam a 300 lityisben 30 vörös neon, 30 izzófényű pontylazac, 1 vitorlás pár, 10 mindenféle algaevő, meg 20 törpe páncélos harcsa volt rengeteg növénnyel.


Guppit biztos nem tartanék ekkorában, valószínűleg rettenetesen túlszaporodnának.

2021. dec. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem 50?
2021. dec. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Zsofi1972 válasza:

500 literbe...szépeket! Diskus

Stb ...nekem 350 l van diskus pár sakalár pár, 4 Gurami, bába sügér egy pár,malawi egy pár meg talaj lakók több típus...2 kisebb raj hal meg 2 betta nőstény...lehet hagytam ki..500 literben sok szép hal mehet egy nagyon jó szűrővel persze!.levegöztetővel

2021. dec. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5 Az ugye megvan, hogy a diszkoszok és a tanganyikai/malawi sügerek homlokegyenest más vízminőséget és környezetet igényelnek?

Ezeket együtt tartani állatkinzás...

2021. dec. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Dec 18 ota hagytam járatni az akvát, megfelelő fény, melegítés, külső szűrő, talaj. Könyvet is vettem , hogy tudjam magam oktatni, nemgondoltam volna hogy ennyire pénz igényes lesz, de sebaj, egyenlőre nincs benne hal, asztalossal készitettem megerősitett álványt majdnem egy tonnáig. Eddig minden rendben megy a növények is szépen fejlődnek,illetve minden héten szortam egy kis haltápot a vizbe , hogy azok a bizony bakteriumok kifejlődjenek
2022. jan. 29. 08:35
 8/11 anonim ***** válasza:
dejó. Képet küldesz? Bocs hogy pofátlan vagyok 😛😀
2022. febr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*linkelsz. Kész dísz egy ilyen nagy aksi
2022. febr. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hogy tudok képet csatolni?
2022. máj. 8. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!