Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Magnum P.I. 2018- sorozatban...

Krisz1974 kérdése:

A Magnum P.I. 2018- sorozatban milyen halakat ábrázol a falon látható kép Robin fészkében, a vendégházban?

Figyelt kérdés

Nagyon sok jelenetben látszódik, pl. itt:

[link]

Köszönöm a választ



2022. febr. 7. 12:58
 1/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Nem akarok hülyeséget mondani de lehet valamilyen tonhal vagy makréla féle.
2022. febr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom.

Fej/test formára durbincsféle, csak a hosszú sugarak kavarnak be.

2022. febr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pfff...

Utánajártam. ezek Kagami Ulula-k Hawaii környékéről. A kagami tükröt jelent, az ulula-t nem sikerült kideríteni. És nem festmény, hanem egy ősi japán módszer szerint a kifogott halat bekenik festékkel, és lenyomatot készítenek róla. Azért olyan hullámos a vászon/papír, mert félig becsomagolták vele a halakat.

2022. febr. 8. 00:21
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a tippeket :)
2022. febr. 8. 00:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem ismeri konkrétan, (márpedig ez nem egy akváriumi hal, úgyhogy itt erre kevés esély volt :)) annak nem egyszerű beazonosítani.

Annál is inkább, mivel -ahogy olvasom- a rendszerbe sorolásában is voltak tévedések, módosítások.

Pl. az angol neve African pompano, amiből látszik, hogy a névadó se azonosította megfelelően, mert semmi köze a Pompanokhoz, valójában az Alectis nemzetségbe tartozik.

Ami viszont a fattyúmakrélák családjába tartozik, tehát az első válaszadó végső soron jó irányba tapogatózott, még ha a végső igazságtól messze is járt.

2022. febr. 8. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*(5-ös vagyok, hobbiból visszaolvastam, egyébként megjegyzésként, nem Ulula, hanem Ulua)
2022. febr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!