Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halak valók kezdőknek?

Milyen halak valók kezdőknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egyik barátom születésnapjára szertnék venni halat és hát ő még elég kezdő (soha nem tartott még halat) milyen halakat ajánlanátok neki, és mennyit?

Akvárium mérete: 50 liter

Szűrő nincs csak levegőztető ami 72 liter levegőt ad óránként

Fűtés van.

Köszönöm szépen előre is!



2022. febr. 22. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy szűrőt, anélkül semmit! Ilyen picibe lehet csak növényes, vagy ha halas akkor nanohalak.
2022. febr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél ajándékba állatot mert rákényszerítesz valakit egy folyamatos elfoglaltságra, amihez lehet hogy se kedve se tehetsége!
2022. febr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ő mondta hogy szeretne halat :)
2022. febr. 22. 14:40
 4/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Kezdőként egyelőre ezeket ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]


Na de szerencsére halak még nincsenek. Egyelőre tudni kellene mindent az akváriumról és rendbe tenni amit rendbe kell. Majd utána lehet halakat nézni.

Egyébként ekkora helyre kezdőként mehetne 4-6 hím guppi (akár szivárványos, akár endler) VAGY egy hím betta (sziámi harcoshal). De mondom, ne a halak vásárlása legyen az első, addig még van. Meglepetésből meg pláne ne vegyél. Nem szabad ajándékba állatot venni, akkor sem ha történetesen a gazdi elvileg “szeretne”. Mindenképp vele együtt vegyétek meg a halakat, vagy belepótolsz az árukba, ilyesmi, hadd válassza ki ő mit/ melyiket szeretné mert ekkora helyen amúgy is meg van kötve a keze.

2022. febr. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen koszi 4. ez jo otlet
2022. febr. 22. 15:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Először is szűrő mindenképp kell, ok?


Màsodszor én szeretek állatot kapni, izgis, hogy milyen lesz. Nem vagyunk egyformák

Aztàn meglepinek is kapott már a keresztfiam (szülők tudtàval persze) szóval ha megegyeztetek, mièrt ne lehetne?


Én annò magam sem tudom mièrt, de guràmit vettem magamnak legelőször. Annyira bevàlt, hogy ma is tartok. Szerintem az egyik legjobb halacska.

A keresztfiamnak javaslatra guppit vettem (azt tanácsolták, hogy az jò kezdőknek) na mit össze kìnlódtak vele.... ehez kèpest nekem sétagalopp volt elsőre a gurámi tartàs.


Na most mivel az általad leírt akva kisebb, mint az enyém volt, ezèrt a nagy gurámit nem biztos, h javasolnàm, de esetleg a törpe? Nàlunk pàrban árulják.

Vagy ahogy előttem is írták, betta?

2022. febr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
6<- Kíváncsi volnék mennyire örülnél ha a gurámid mellé kapnál egy aranyhal meglepit. Persze ha egyeztetve van előre az elfogadható ajándék de a meglepi állat egy baromság!
2022. febr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A meglepit úgy èrtettem, hogy mondjuk kapok egy pár hullámos papagájt és meglepetés, hogy milyen színű...

Megbeszélés utáni "fél" meglepi

2022. febr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!