Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Red Cherry garnéla tartható...

Red Cherry garnéla tartható ebben a tartályban?

Figyelt kérdés

Kb 40 literes az akvárium van benne fűtő, szűrő, világítás

és halak 9 neon és 4 dánió

Tartható-e velük vagy esetleg másik garnéla?

Köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 11. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Tartható, csak legyen az aksiban sok zöldség...
2010. szept. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tartható, csak ha van a garnik mellett hal is, meg szűrő is, akkor azok úgy szaporodni tuti nem fognak, mert a 2-3 miliméteres gyerek garnélákat megeszik a halak, vagy beszívja őket a szűrő :) A nagyobb garnélák megmaradnak.
2010. szept. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Én nagy akváriumban tartok, különböző fajta garnélákat, halakkal együtt.PL,vitorlás,neon,molly,platti,p-harcsa,anci,gurámi, razbóra, tetra.Nem kell feltétlenül lemondani a szaporulatról, ha sok bújót és növényt telepítesz.Főként az úszó májmohát és a jávai mohát említeném.Nagyon jó rejtekhely számukra egy hínárral, sűrűn beültetett sarok is.Gyökereket feltétlenül tegyél be, nagyon szeretik tisztogatni.A szűrővel nálam is voltak gondok, ugyanis nem számítottam én sem szaporulatra, így nem is foglalkoztam azzal, hogy beszívja vagy nem.Amikor észrevettem a megmaradt kicsiket, már akkorák voltak, hogy nem érdekelték a halakat.Simán átmásztak a molly hátán algázás közben, annyira belemerültek mindketten a falatozásba.:D A szűrő tisztításakor vettem észre , hogy beköltöztek a kis garnélák, gondoltam, ezután húzok egy harisnyát a szűrőre és kész. Az egyik garnélákkal foglalkozó ismerősöm tanácsára, még sem tettem, mert megmutatta, hogy mászkálnak ki be a kis garnélák a szűrő nyílásain.Elképzelhető, hogy pont a szűrőnek köszönhették az életüket.Természetesen, egy nagyobb teljesítményű szűrőnél, főleg ha külső, érdemes használni valami hálót.Elnézést, hogy kicsit részletesebben írtam, a lényeg az, hogy igen tarthatsz, csak sok növényed, bújód legyen, valamint ne a legapróbb fajtából válassz, bár a neonok és dániók közé, ezek is mehetnek.Nálam mindig, életben marad pár darab kishal és garnéla is.Olyan fajtákat válassz, amelyek édes vízben is szaporodnak, biztos, hogy nálad is megmarad pár darab.Sok sikert.
2010. szept. 12. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is vegyesen vannak, amano, red cherry és két sepregető garnéla, neonok, ékfoltos razborák, neonkalászok és két otocinclus (meg a csigaevő csigák), 67 literen. Kiválóan megvannak együtt, jórészt nem is táplálékkonkurrensek, szépen kiegészítik egymást.

Sajnos pont úgy jártunk, mint az előző hozzászóló, mi sem számítottunk bölcsire.. akiket nem ettek meg a ragadozóhalak, azok most a vasfa körüli jávaimohás susnyában nevelkednek :)

A sok növény alap, ügyelj a szűrésre, és próbáld alacsonyan tartani a nitrátszintet (ne vegyszerrel).

2010. szept. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!