Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen akváriumi mohafajták...

Milyen akváriumi mohafajták vannak?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, amelyik az akvárium alján tartható. Ha lehet akkor linkeljetek képeket. :)
2010. szept. 13. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Gömbmoha

[link]

2010. szept. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Salx Narval ***** válasza:
Csak így hirtelen, jávai moha,taiwani moha,karácsony moha,úszó májmoha. Biztos, hogy van még, de ezek az ismertebbek.
2010. szept. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A gömbmoha nálam szétrohadt.

A jávai moha viszont stapabíró, az jól van, és növöget is.

A többit még nem próbáltam :)

2010. szept. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezeket az aljzatba vagy akváriumi földbe kell építeni? Még sosem volt mohám, de barátkozom a gondolattal... :)
2010. szept. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az úszó májmoha vagy a víz tetején lebeg, vagy damillal, hálóval rá szokták erősíteni tereptárgyakra. Nagy a fényigénye, csak akkor érdemes telepíteni, ha erős a világításod.

A jávai moha viszont tényleg strapabíró, nekem lebeg a talaj fölött, egy darab kagyló tartja lent, valamint damillal erősítettem nagyobb kőre is.

2010. szept. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gömbmoha elvan alul, de láttam már olyat is, aki szétvágta pázsitnak:

[link]


a jávait le kell súlyozni pár kaviccsal, amúgy elhelyezéstől függően kb vízközt lebeg. Szép szőnyeg lesz belőle is:

[link]


főleg a jávai iszonyú hatékonyan tisztítja a vizet.

2010. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: a második link egy jó összefoglalás Levinentől, képekkel. Érdemes végigolvasni.
2010. szept. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!