Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halak tudnak kommunikálni?

A halak tudnak kommunikálni?

Figyelt kérdés
Írta egyik újság is, hogy tudnak valahogy kommunikálni egymással. Ha talál az egyik kaját, oda megy hirtelen a többi is.Szóval valahogy tudnak egymásnak jelezni. Szerintetek van ilyen?
2010. szept. 14. 14:56
1 2
 1/12 Bocipók ***** válasza:
Végülis tátognak nem? :D
2010. szept. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
2010. szept. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A halak nagyrészt testmozgásssal, esetleg rezgésekkel.


A delfinek-bálnák mondjuk emlősök, de azok tudnak kiadni hangot is, meg ultra hangon is beszél.

2010. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
beszélnek :)
2010. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2011. júl. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Doruss ***** válasza:
Szerintem tudnak. Nem tudom, hogy hogyan, de valahogy biztos, valószínűleg testbeszéddel. Mert azt észre is lehet venni néha, ahogy közölnek dolgokat egymással, valahogy úgy, ahogy a Kérdező is írta.
2011. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy azt látja, hogy odamegy sok hal, és ő is odamegy? szerintem nem hívja őket, mert nem érdeke, hogy más megegye előle a kaját.
2011. júl. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tudnak kommunikálni, de a kajaszagot is megérzik.


Pl a tengeri akvimba kajára a hal megy először mert az mindig ott figyel. Aztán előbújik a garnéla és később odacammog a remeterák is. Nemrég vettem egy csigát, az pedig egyből elásta magát a kavicsba. Gondoltam is, hogy na ezt többet az életben nem fogom látni. Viszont másnap, amikor etettem. Egyszer csak előbújt a csiga a földből és jött oda ő is az akvárium közepéhez, kereste a lehulott kajákat a földön, és oda ment, ahova beszórtam a kaját.


Szóval azt akarom mondani ezzel, hogy ő tuti nem kommunikált senkivel a föld alatt, viszont elég hamar megérezte a kajaszagot még ott is. Jó a szaglásuk ezeknek.


Egy másik sztori, hogy egyszer régen kaptam egy vak sügeret, még mikor 25 literes akvink volt, és az eleinte mindig nekiment a falnak, később valahogy megszokta, betájolta magát hogy meddig lehet menni. Viszont amikor kaja volt, ő is megtalálta az ételt valahogy mindig. Ellenben a kis neonhalakat azt nem tudta elkapni, ahhoz már béna volt, úgyhogy azok vígan úszkáltak mellette :)

2011. júl. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25 literes akvink volt, -> 250 bocs, lemaradt egy nulla
2011. júl. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Doruss ***** válasza:

Egyébként ha kommunikálni nem is tudnak, jók az érzékszerveik. Nincs külső fülük, de a vízben közvetített rezgéseket remekül érzékelik a hallócsonton keresztül, és a szaglásuk is jó. Az én almacsigám is azt csinálta, hogy mikor etettem, felmászott abba a sarokba, ahová a kaját szórtam, és ahogy ott volt a falon, a testével formált egy kis kosárkát, és úgy áramoltatta bele a vizet, hogy a közelben lévő kajadarabok belementek a kis "kosárkába". Ezután belehajolt a fejével és kiette. Nagyon aranyos volt.

Bocsi az offért, tudom, hogy ez nem nagyon kapcsolódik a kérdéshez, kicsit elterelődtem. :)

2011. júl. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!