Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnéla mellé guppi?

Garnéla mellé guppi?

Figyelt kérdés
Garnélák mellé lehet tenni guppit? Megennék a garnélákat vagy nyugiban el lennének?
2022. ápr. 3. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Régebben amikor tartottam guppikat, nem bántották a garnélákat. Igaz, egy nagyobb akváriumról van szó, 350 liter.

A guppik inkább a felszínen keresik a kaját.

2022. ápr. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha már garnéla és guppi, (gondolom valamiféle törpegarnéláról van szó)

akkor inkább endler guppi! Az kisebb!

(És nem csak azt kell elérni, hogy ne egyék meg őket, hanem hogy ne stresszeljenek miattuk, az endlerek meg kisebbek, kevésbé stresszesek a garnik számára.)


Viszont mind a garnik, mind a guppik meglehetősen szaporák, a túlszaporulatra, és a víz túlterhelésére fokozottan figyelni kell, és kerülni azt!!!

2022. ápr. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tarts hím guppikat, színesebbek is és garantáltan nem lesz szaporulat.
2022. ápr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Igaz, én is ezt szoktam javasolni, csak már annyiszor leírtam, hogy unalmas... :D De amúgy igaz!

Csak akkor (aksi méretétől és szűrés kapacitásától erősen függően) minél több kell belőlük, hogy megosztott legyen a dominancia.

Nem azt mondom, hogy amúgy mbuna sügér vehemenciájú gyilkolásba kezdenének, de amilyen kicsik, olyan állhatatosan bírják kergetni egymást.

Sok halnál megoszlik a figyelem.

Érdemes egy 54-es aksit tartani, és abba mehet alulra egy csapat garni, felülre meg vagy 10-12 hím endler guppi.

2022. ápr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Garniknak legyen búvóhely: sűrű növény, sok moha. Ha nagy garnit veszel őket nem bántja, pl. sepregetőt.
2022. ápr. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!