Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy van ez a bettáknál?

Hogy van ez a bettáknál?

Figyelt kérdés
Vettem egy bettafiút a lány mellé.Az előző hím elpusztult.Most vannak az ívató medencében.délelőtt engedtem be hozzá a lányt.Utána elkezdte építeni a hím a habfészket,de persze közben néha megkergeti a nőstényt.Estére már elég tépett lett szegény nőstény.A régi hím sosem bántotta.Bár az sokkal lassabb is volt az újnál.Hagyhatom bent a lányt éjszakára,vagy nagyon megverheti?Akkor ebből nem is lesz párzás?
2010. szept. 15. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább vedd ki a nőstényt. Még nem kész a párzásra, azért kergeti meg a hím.
2010. szept. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.Pedig becsíkozódott,ahogyan kell!Már az első pillanatban,ahogy betettem a hímhez!
2010. szept. 15. 23:08
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Érdekes eset, elsőre én is azt mondtam volna, hogy nem kész még a párzásra.Ha viszont megjelentek a haránt csíkok az egyértelműen jelzi, hogy ikrás és párzásképes.Sokféle viselkedési formát megfigyeltem már, ilyent még nem.Minden esetre akkor próbálkozz, ha van időd figyelni őket.Talán megpróbálhatnád egy nagyobb befőttes üvegben betenni a lányt az akváriumba, hogy egyértelmű legyen az érdeklődése a hím iránt.A hím attól még építeni fogja a fészket, de nem tudja bántani.Én anno vágattam egy üveglapot és azzal választottam ketté az akváriumot.Egy két bújó és növény is sokat segíthet a gyengébb halnak, mert bizony olyan is van, hogy a lány tépi meg a hímet.Esetleg az ívató medence méretét is növelheted, nem jó ha túl kicsi én 50litereset használtam, amikor bettáztam.Őszintén bevallom én is csak találgatok.Minden esetre azt mondom, próbálkozni kell, ha becsíkozódott, azt úgyis látod mikor durvul el a helyzet.Tegyél a vízbe egy kis xantakridint a gombák ellen, nehogy megtámadják a sérült halat, vagy később az ikrákat.Ikráztatáskor én be szoktam kapcsolni a porlasztót is és 2fokkal megemelem a víz hőmérsékletét kb 25-26-ról 28 -ra.Egy kis habszivacs lapkát is behelyeztem a fészek stabilitása érdekében, ha nem voltak magas növényeim.Hát sokat nem tudtam segíteni, de szerintem ezt a dolgot megoldják ők maguk.Talán egy kicsit savanyíthatnál a vízen, ha semleges és lágyítani sem ártana, ha kemény, kb közepesen keményre .Sok sikert.
2010. szept. 16. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen kedves második,hogy ilyen bőven kifejtetted nekem a véleményedet!

Én 14 l-esben szoktam ívatni őket.A régi hímmel semmi gond nem volt sosem.Én is úgy szoktam,hogy teszek bele egy habszivacs darabot segítségül,meg persze van nekik egy jó dús műnövény is.Először belógattam neki a lányt egy vízzel teli zacsiban.egyből be is csíkozódott.Amikor kiengedtem nem is bántotta,csak utána valamikor.

Most éjfél tájban még néztem őket,akkor már nem bántotta,csak udvarolt neki.Ma pedig be is engedte a habfészek alá,de úgy látom nem megy a fiúnak a dolog.mármint nem tudja körbetekerni a lányt.Lehet,hogy még túl fiatal a hímem?egyébként a lány elég nagy darab a fiúhoz képest,és jó nagy "hasa" is van.na,majd meglátjuk mi lesz ebből!

2010. szept. 16. 14:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem is ez volt a baj...a hím nagyon megtépte a lány úszóját,második próbálkozásomra minden sínen ment...Csak 1 gond volt,az ívás sikeres volt a nőstényt el is távolítottam az akváriumból,de a hím szétrombolta a fészket vagy legalább is a fészek szétesett és eltűnt az ikrákkal együtt...Kérem válaszoljatok előre is köszönöm szépen... :D :D :D
2011. febr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!