Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 110 literes akváriumba milyen...

110 literes akváriumba milyen ,,különleges" halakat tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval adott a 110 literem, egy tetra 600 plus szűrést kapott, többféle növény lesz benne. Az alapvető algaevő/talajlakó halakon túl milyen halakat tudnátok ajánlani ami kicsit különlegesebb mint például a sziámi harcoshal?

Guppi és ehhez hasonlókat nem feltétlenül szeretnék, hamar tele szülik az akvát stb, ezért gondoltam, hogy akkor legyen benne kevesebb de mutatós hal.

Nézegetem a különböző oldalakon a halakat, de a tapasztalat mindig többet ér, mit lehet együtt tartani stb....

A víz keménységét még nem mértem pontosan, de mifelénk (Kelet Mo) kemény a víz.



2022. ápr. 20. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
guppik + piránya
2022. ápr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sziámi harcoshalat nem ajánlom. A kék neonhalat ajánlom. Abból 8-10-et mert csoportos halak. És a schubert diszmárna nagyon szép és nem betegszik meg, sokáig él.
2022. ápr. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A guppi nem mindig szül utódokat, a vízminőségtől hőfoktól is számít. Rokonomnál sorba születtek a guppik, nálam nem. Amikor kaptam tőle terhes guppikat, akkor hiába születtek nálunk, a nagy halak megették a kicsiket, vagy elpusztultak.

Ezen kívül nem ajánlom a vitorláshalat, mert nagyon kényesek, hamar betegszenek.

2022. ápr. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Az alapvető algaevő/talajlakó halakon túl”


Lehet félreértem ezt a részt de azért megemlítem ,hogy egyébként nem “kötelező tartozékok” a talajlakó/ algaevő halak. Tudnak hasznosak lenni de nélkülük is lehet működtetni egy akváriumot, viszont ha szeretnél ilyeneket is akkor semmi akadálya.


“milyen halakat tudnátok ajánlani ami kicsit különlegesebb mint például a sziámi harcoshal?”


Lehet ezt is félreértem, bocsi 😅 Mármint különleges mint egy betta (tehát szerinted a betták is különlegesek) vagy valami egyedibbet, különlegesebbet keresel mint egy betta (mert a betta egy igen elterjedt hal)? Mindegy, igazából mindenkinek más a különleges.


Szerintem először válassz legalább egy fajt amit mindenképpen szeretnél s akkor ahhoz tudunk ajánlani másakat.


S ha már saját tapasztalat akkor nekem van egy 100 literesem is, abban jelenleg van egy hím kínai paradicsomhal, kb 10 ékfoltos razbóra és ~6 csokicsík. Tehát egy nagyobb (a többiekhez képest nagyobb) faj felül/ középen, középtájt egy passzív, békés raj s alul is egy kisebb raj talajlakó. Ezt azért említem mert érdemes vízrétegenként elhelyezkedő fajokat válogatni össze ,hogy ne egy rétegben tömörüljenek.

2022. ápr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Igen én is azt tanácsolnám, hogy egyet válassz és ahhoz már könnyebb lesz társhalakat ajánlani. Biotóp jellegű akvárium tervezését ajánlanám legalább azonos földrészről származó egyedekkel.
2022. ápr. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kalászhalak közül vannak kisebb fajok, amik ellennének egy ekkora akváriumban. Általában torelálják a kemény vizet. Elsőre a neon kalászhalat mondanám (Melanotaenia praecox) nem összetévesztendő a neonhallal,ami nem bírja a kemény vizet.
2022. máj. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!