Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A párducrákom kiírtotta a...

A párducrákom kiírtotta a halállományomat, mit kéne vele kezdenem?

Figyelt kérdés

Egy bettával volt és két neonhallal (tudom, rajhalak, eredetileg többen voltak, de egy betegség megtépázta az állományt, utána pedig már nem szerettem volna többet tartani). Van neki búvóhely bőven, a nő akitől vettem azt mondta, ilyen halakkal lehet tartani, mégis mészárlás lett a vége.

Így most nagyon üres az az akvárium, gyakorlatilag csak a dekor meg a növények látszanak, a rák általában elbújik. Nem tudom, merjek-e más fajt berakni hozzá vagy azokat is ugyanígy elfogyasztaná. Másik akváriumom csak kicsi, 30 literes van, amit karanténnak szoktam használni, abba nyilván nem rakhatom át.

Kb. egy hónapja van meg a rák. Eleinte nem volt semmi baj, pár nap alatt játszódott le az egész.



#betta #tarisznyarák #Párducrák #Leopárd tarisznyarák
2022. máj. 23. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
11%
Tegyél mellé elevenszülőket, talán ott a fogyás ütemében meglesz az utánpótlás is.
2022. máj. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Azért mondta azt neked a nő, hogy bepalizzon és megvedd. Lehet ő is olyan alaposan utánanézett a tartásának vásárlás előtt, mint te. Megbánta, örült hogy rásózza valakire. Vannak ilyenek sajnos.


"

They are opportunistic hunters and have no problem taking down a tank mate for a quick meal.


Shrimp, snails, and fish can all become prey to this particular crab, but if given enough hiding places, it may be possible to house them together with limited bloodshed.


Fish, more often than not, tend to be the first choice for a hungry crab, especially bottom-dwellers. So, sticking to an invert-only tank may be best.


It is possible to house multiple panther crabs together, but you will need a densely planted tank with ample hiding places. That way, the crabs will be able to establish their own territories "


[link]

2022. máj. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Agonoize ***** válasza:
86%
Azt írják róla: "Mint szinte az összes rák esetében, a párducrák is elkapja a lassú és beteg halakat. Ezért, ha teljes mértékben ki akarja zárni az ilyen veszteségeket, akkor külön kell tartani őket. Középméretű halakkal, például sügerekkel és gyors lazac- vagy felszíni halakkal történő tartás során a kockázatot szintén nagyon alacsonynak kell értékelni." Nyilván ez függ attól is mekkora az akváriumod...
2022. máj. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kapott egy külön akváriumot, jó magasat, tetővel. Ma valahogy sikerült kitornásznia magát belőle és lejutnia az emeletről a földszintre, már nem élt, mikor megtaláltam. Azért köszönöm a válaszokat :D
2022. máj. 31. 21:00
 5/5 anonim ***** válasza:
:'(
2022. máj. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!