Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv. Mennyi a maximális létszám?

Üdv. Mennyi a maximális létszám?

Figyelt kérdés
Maximum mennyi halat lehet tenni egy 160 literes akváriumba sacem marathon 1000 külső szűrő és aquael fan 3 plus belső szűrő mellett?

2022. máj. 25. 19:20
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm a segítséget.

Ferdénúszó pontylazacból mennyi a maximális létszám ebbe az akváriumba.

90×40cm az alapterület és 50cm magas.

2022. máj. 25. 21:27
 12/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Jut eszembe, ezeket ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]


Viszont ahogy nézem a ferdénúszónak is inkább lágyabb vizet írnak. Lehet mégsem az lenne ide a legjobb választás :/ Lehet a kisebb kalászhalak/ szivárványhalak jobban passzolnának.

Egyébként ahogy írtam korábban szerintem nagyjából 4-6 cm nagyságú halakban lehetne gondolkodni, 8-12 fős létszámban. A gurámik s ancik is nagyocska fajok s ezért sok vizet terhelnek emiatt nem ajánlok 12-nél sokkal többet (mármint az új fajból).

2022. máj. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Eszembe jutott még valami. Mi lenne ha mondjuk rajhal helyett valami kisebb, békésebb sügért tartanál? Volt nemrég egy kérdés ahol ajánlottam párat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


Viszont így meg kicsit necces. Ugye az anci is territoriális hajlamú s a talajon alakít ki territóriumot. A gurámi is ilyesmi temperamentumú de ő inkább a felszín közeli területeket foglalja el. A sügérek meg általában szintén talaj közelében mozognak. Szóval még mindig legjobb választásnak látom egy vízközt mozgó, békés raj választását.

Korábban írtad ,hogy elevenszülőket nem akarsz, gondolom a szaporulat miatt. De mi lenne ha csak hímeket tartanál? Nekik biztos jó lenne ez a keménységű víz. Nem rábeszélni akarlak, csak ez is egy opció.

2022. máj. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Volt még régebben 80 literben guppim meg plattim de nem kimondottan rajhalak.

Olyas valamit szeretnék ami egybe mozog mint egy egész.

2022. máj. 26. 14:43
 15/17 anonim ***** válasza:

14

Ha látványosan együttmozgó hal a cél akkor vegyél bele mikro rajhalakat. Azokon látszik ez a legjobban és nagy akváriumban szerintem jobban mutatnak a mikor halak. Nagyobbnak tűnik tőlük az akvárium.

2022. máj. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Tevenyereggyarto ***** válasza:

A mikrohalak/ nanohalak is jó ötlet lehet. Viszont a gurámik miatt oda kell figyelni mert könnyen bánthatják a túl aprókat. Illetve azokból is sok lágyvizes :/


A rajban mozgás több dologtól függ. Főleg a hangulatuktól. Ha veszélyben érzik magukat/ megijednek stb akkor összeugranak egy szorosabb rajba mert ez egyfajta védekezési forma. Viszont ha jól/ biztonságban érzik magukat akkor gyakran szétszélednek mert ilyenkor a raj mérete nagyobb mint maga az akvárium. Tehát “megengedhetik maguknak” ,hogy eltávolodjanak egymástól s még mindig biztonságban érezzék magukat. Ezek miatt nagy akváriumban a kistestű halak általában jobban együtt maradnak.

Úgy tudom amik normál esetben is együtt úsznak azok a “petitella” fajok (a 3 nagyon hasonló faj amiket gyakran hívnak petitellának, valójában ez csak az egyik faj neve). A könnyebben tartható közülük a Vörösfejű pontylazac (Hemigrammus bleheri). Viszont ők is mindhárman főleg lágyvizesek.


Biztos vannak még fajok amik kimondottan rajban úsznak, viszont amit írtam az általános jelenség a rajhalaknál szóval erre lehet számítani szinte bármely fajnál.

2022. máj. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
A gurámi az alap és ahhoz igazodok.Tehát legalább 5cm amit nem piszkálna szerintem.
2022. máj. 27. 15:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!