Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik szűrőt vegyem meg?

Melyik szűrőt vegyem meg?

Figyelt kérdés
54 L-es akváriumhoz elvileg az Eheim pickup 60 való. De az Eheim PickUp 160 (2010)-nal erősebben lehetne szűrni, és ezer forint a különbség. Vagy vegyem csak a 60-asat, nincs értelme túlméretezni?

2022. jún. 27. 18:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szettben vettem úgy, hogy minden felszerelés meg volt a medencéhez és az 55 litereshez Eheim 60-asaat adtak. De lecseréltem én is nagyobbra, és eltettem vésztartaléknak a 60-asat. Van értelme a nagyobbat venni és nem gondolom túlméretezésnek. Kizárólag a szivacs belső térfogata az, ahol a lebontó bacik intenzíven szaporodni tudnak. A leírásban szereplő óránként átszűrt vízmennyiség valójában irreleváns információ. A szivacs térfogatát (mint külső szűrőnél a töltet mennyiségét) kellene mértékül tenni.

Bocs, ha egy kicsit filozófikus voltam. A nagyobbat vedd, egy ezres többletet bőven megér!

2022. jún. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nagyobbat venném, mert az áramlás erőssége szabályozható.
2022. jún. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi.


Amúgy ez az élővilág nagyon elvetemült?


Állatok:

2 db palacsinta algaevő



Növények:

3 db gömbmoha

kis jávai moha

1 db anubias

1 db cryptocrine

utóbbi kettő vasfára kötözve



Ha a palacsinta algázó szerintetek sem érezné jól magát így (elvileg 5 db kéne, 90 L-be), akkor viszont ugyanezekhez a növényekhez amano garnélák lennének, hagymacsiga és a tetejére 6 db nanohal, vagy guppi.

2022. jún. 27. 19:37
 4/5 anonim ***** válasza:
A hangsúly az "elvileg"-en van, gyakorlatilag meg egyértelműen a 160-as kell!
2022. jún. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van egy régi mondás: túlszűrt akvárium nincsen. Én mindenképpen a nagyobb szűrőt venném. Ha pedig túl nagy az áramlás, le lehet fojtani a szűrőt vagy blokkolni valamivel az áramlatot.
2022. jún. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!