Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Műanyag cső vagy talajporszívó?

Műanyag cső vagy talajporszívó?

Figyelt kérdés

Az állatkereskedésben mindkettőt tartanak, de a műanyag csövet ajánlották.

Viszont nekem a talajporszívó tűnik egyszerűbbnek. ráadásul kirábbi kérdésben azt írták, h a csővel az ember is vizet nyel.


Ti melyiket használjátok?


És a felporszívózott homokot hogyan tudom majd visszatenni a helyére?


(...54 L-eshez lesz :D)



2022. jún. 30. 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

De mihez?

Vízleszíváshoz jó a cső meg a porszívó része is,de talajporszóvózáshoz meg kell egy tölcsér a végére egy csőnek.


Csak egyszer kell megszívni a cső végét miután belefújtál,velem 12 év alatt egyszer véletlenül fordult elő,hogy a számba ment a víz:/


Vagy van motoros porszívó is,ha annyi pénzt rá akarsz áldozni.


Egyébként sok talajt nem szed ki, maximum később raksz vissza hozzá.

2022. jún. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt hittem hogy a kakát az aljáról kell majd szippantani ezekkel az eszközökkel.
2022. jún. 30. 09:07
 3/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Jól hitted. A talajporszívózás lényege ,hogy a mulmot felszedjük. A működési elve annyi ,hogy a tölcséres résszel mész az aljzaton s a nehezebb talaj visszaesik, míg a könnyebb mulmot felszívja. Egy sima csővel az a baj ,hogy azzal a talajt is sokkal könnyebben felszippantod, nem lehet vele mélyebb porszívózást sem csinálni emiatt. Ezért kellene egy tölcsért a végére rakni ,hogy oszoljon a szívóerő.

Itt megjegyezném ,hogy a rövid tölcsérűekkel is felszívhatod a talajt ha belenyomod. Ilyen esetben rakhatsz rá egy hosszabbítást például valamilyen pet palack formájában.


Nekem jelenleg kétfajta is van. Az egyik egy azt hiszem Sera márkájú, jó hosszú tölcsérrel s csak egy sima slag/ cső utána. Ezt szoktam alapos, mély porszívózásnál használni. Azt meg kell szívni viszont ha ügyes az ember nem megy víz a szájába. Na meg ha megy is ki lehet köpni.

A másik egy ilyen kézi pumpás dolog, a kék, szelepes pumpáját kell megnyomni párszor s megszívja magát. Ezt nem kell szájjal megszívni viszont elég kicsi a tölcsére. Méretre vágtam egy kisebb, szögletes alakú Aqua ásványvizes palackot s ráraktam. Nem olyan hatékonyan de így lehet vele mélyebben is dolgozni.

2022. jún. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!