Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történik, ha úgy kezelem a...

Mi történik, ha úgy kezelem a bettám, hogy nem is beteg?

Figyelt kérdés

Egy bettát tartok, megjelentek rajta fehér foltok. Nem halpenész, mert nem "szőrösödik," de félek, hogy olyan betegsége lehet, amit esetleg nem veszek észre.

Hogyha gyógyszert adnék neki, de egészséges, azzal árthatok neki?

Honnan tudom, hogy betegsége van-e?



2022. aug. 6. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Mivel olyan külső változás következett be, ami korábban nem volt, ezért nyilván valamilyen baja van, még a darakór is felmerülhet. Ha nem kezeled, akkor hamarosan elpusztul. Azért nem érdemes halat tartani, ha az álláspontod szerint "aki beteg, az dögöljön meg".
2022. aug. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Darakór, már utána kerestem, de nem tűnik olyannak, mint a képeken. Esetleg valaki tud további infoval szolgálni róla?


Első válaszoló, az utolsó mondatodat figyelembe sem veszem, nem véletlenül írtam ki a kérdést...

2022. aug. 6. 20:32
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
100%
Keress rá a fátyolbetegségre és próbáld beazonosítani. A megfelelő dózisban alkalmazott gyors és tartód fürdők nem betegítik meg az esetlegesen egészséges halat de rendszert ebből nem szabad csinálni, megelőzésre a víz minősége és az ideális tartási körülmények megteremtése a legjobb garancia. A halakat akváriumon kívül és belül is lehet kezelni, ill karantén akváriumban, gyógyszeres kezelés esetén ajánlott erősen levegőztetni.
2022. aug. 7. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2022. aug. 7. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!