Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumba elég ha csak moha...

Akváriumba elég ha csak moha van növényként?

Figyelt kérdés

Bevallom nem értek az akvarisztikához, természetesen ha halak tartására adom a fejem, akkor mindennek utána fogok nézni, addig el se kezdeném, amíg át nem látnám az egészet, hogy kell egészségesen tartani a halakat.

De elsősorban a kinézete miatt akarok akváriumot, erdős témára akarnám készíteni, úgy nézne ki, hogy beletennék pár kisebb farönk szerűséget (pár cm átmérőjű), és az alján végig, vagy nagyrészt csak moha lenne. Ez elegendő ahhoz, hogy egyensúlyban legyen az akvárium, ne gyűljön fel a szervesanyag tartalom, ne algásodjon el?

Csak nagyon igénytelen halakat tartanék benne, mivel még nem értek hozzá, guppik stb, valami algaevőt, meg ami az akvárium aljáról szippantja fel az eledelt, azokból se sokat.

Ilyesmire gondolok: https://www.youtube.com/watch?v=bRPl2wR7pe4&list=LL&index=4&..



2022. aug. 8. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Akvariumba moha?? Az nem vízi növény! Mielőtt belekezdesz bármibe is, olvass utána mindennek! Fát sem mindegy mit teszel bele! A vízben elrothad.
2022. aug. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dzsonszi válasza:
77%
Ja persze nem mohára gondoltam, hanem a videóban szereplő rövid fűszerű valamire, ami az egész akvárium alján van. Mint írtam persze utána nézek, csak 0. lépésként kérdezem, hogy van-e egyáltalán értelme bele merülnöm.
2022. aug. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Dzsonszi válasza:
100%
Ja bocs közben véletlenül átjelentkeztem egy másik fiókba :D A másikat csak az ilyen kissé fogyatékos kérdések feltevésére használom
2022. aug. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp van értelme! Nagyon szép egy karbantartott akvárium. Órákon át lehet nézni. Szóval kis alap utánolvasás és hajrá!
2022. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dzsonszi válasza:
Igen, csak a tegnapi akvárium gyorstalpalóval annyi tudást magamra szedtem (bár ezt azért sejtettem is, mégsicsak vegyész vagyok :D ) hogy növény az kell. És ha ilyen pici halakat tartanék, akkor elegendő-e az a növényzet az akvárium alján, mint ami a videóban szerepel?
2022. aug. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy termeljen oxigént, mint a szárazföldi növények.
2022. aug. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ezek segítségedre lesznek:

[link] , [link] , [link] , [link]


A mohák (nyilván itt most akváriumi, víz alatt élő fajokra gondolok) alap esetben lassú növekedésű gazok. Szóval nem minden esetben konkurenciák az algákkal szemben. Persze lehet csak mohás akváriumot csinálni, de ahhoz nem árt előzőleg némi tapasztalat meg miegymás. Én azt tanácsolom ,hogy kezdetben legyenek gyorsan növő növényeid is. Nem kell egyből fejest ugrani, lehet kezdeni könnyebb felállással is.

De ami a legfontosabb ,hogy semmit se vegyél meg míg nem tiszták legalább az alapok s nincs egy nagyjából tiszta terv a fejedben (amit akár itt is átbeszélhetünk mielőtt nekivágnál).

2022. aug. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dzsonszi válasza:
Köszönöm a linkeket! Persze ha elhatározom magam mindennek utána fogok nézni, valószínűleg ez csak egy kezdeti lelkesedés és csak a gondolattal játszok, de ha tényleg komolyan gondolom, akkor már jól akarom csinálni.
2022. aug. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!