Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi pénzből jön ki kb. egy...

Mennyi pénzből jön ki kb. egy tengeri akvárium, amiben van korall, tengeri rózsa, és bohóchal?

Figyelt kérdés

2022. aug. 30. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
1 millótól a csillagos égig
2022. aug. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

A lényeget nehogy odaírd.

Mekkora????

2022. aug. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 200 literes
2022. aug. 30. 11:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Még nincs tengeri akváriumom, de nemsokára tervezek egyet összerakni, szóval már eléggé bele ástam magam a témába.

Sok dologtól függ az ára. Nyilván a mérettől függ főképpen. De több egyéb dolog is van: amennyiben ellenálló korallokat és halakat tartassz, úgy lehet valamennyire csökkenteni az árakat. Sokan automatizálják az akváriumot, ami egy elég nagy exta összeg. E nèlkül még el lehet lenni. A fix költségek: maga az akvárium és a bútor, Ro szűrő, világítás, fehèrje lehabzó, alsó szűrőakvárium, vízpumpa. Ezek csak az alap dolgok, de minimum 400 ezerbe is kerülhet, ha mindenből korrekt minőségűt és teljesítményűt veszel. Ehhez jönnek még az egyéb dolgok: algakaparó, áramoltatók, a vízcseréhez szükséges dolgok, kövek, homok, tengeri só, víztesztek, hőmérő, vízfűtő (akár vízhűtő), nyomelemek, baktériumkultúra, és még biztos sok mindent kihagytam. Ha már minden megvan, akkor jöhet az élővilág. A korallok nagyon drágák egyébként. Szóval, minimum 600 ezerrel kell számolni, és akkor még csak a normális életkörülményeket teremted meg. Amennyiben szükség van akváriumklímára, mert nyáron nagyon felmelegszik a szoba, akkor az +100 ezer forint kb.

2022. aug. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

4-es vagyok.

Még annyit hozzá tennék, hogy amennyiben használt akváriumot veszel szekrénnyel, úgy jelentősen csökkentheted a költségeket. Világításokat és lehabzókat is lehet kapni jó áron a használt piacon. Akár akváriumklímát is, vagy élő köveket. Szóval én nem zárkóznék el, pár használt dologtól, mert 100 ezreket spórolhatsz meg.

2022. aug. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Á.Zoli válasza:

Az összetettségtől és a ritkaságoktól nagyon sok függ.

Különböző fórumokon, csoportokban pl: Facebook-on is. Heti szinten adnak el beállt és jó akváriumokat az eredeti ár töredékéért, csak egy hozzá jól értővel nézesd meg, ha már találtál valami jót, mert tud figyelni az esetleges hiányosságokra, illetve elhanyagolásból keletkezett károkra.

Szerintem az új ár kb 5000Ft/liter += Van olyan is hogy a boltok meghirdetik a bemutató akváriumokat is

200 liter körül, használtban kb 300.000Ft körül jót is lehet venni

2022. szept. 1. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tengernyi kell hozzá
nov. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!