Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vízcserénél a gumicső beszívta...

Vízcserénél a gumicső beszívta az egyik kis aranyhalam, sokkot kapott és féloldalasan úszik valamint a cső lehorzsolta kicsit az oldaláról a pikkelyeket, a másik nagyon szomorú, mit tegyek hogy ne veszítsem el? (felelőtlen voltam)

Figyelt kérdés
2008. dec. 24. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
hát tegyél a vízbe neki fertötlenítöt hogy a sebe nehogy elfertözödjön. Ha valami belsö sérülést szenvedett akkor nem sok mindent tudsz tenni.....különítsd elpár napra és bízd a természetre hogy mi lesz. De mindenféle képpen nyugalom kell neki.
2008. dec. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
3%
Fertőtlenítőt? Hát, ha én lehorzsolnám a kezem biztos nem dugnám domestosos vízbe...
2008. dec. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Egyetértek az elsővel.

Valamit tegyél a vízbe, a horzsolás miatt.

Várj, és reménykedj.

Ha belső sérülése van ( féloldalas úszás erre utalhat) akkor is meggyógyulhat még sőt sokáig élhet úgy, hogy kicsit bénán úszik :)) láttam már ilyet.


Másodiknak: szerintem nem domestosra gondolt hanem vannak pl. ilyen cseppek akváriumba amik fertőtlenítenek. Rajta van h hány csepp kell mennyi vízbe. Nekünk kék színű cseppek voltak.

2008. dec. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kzs ***** válasza:
84%

Amennyiben külső sérülés éri a halat - és ebben az esetben bizony érte - mindenképp fenn áll a veszély (a pikkely és a nyálkahártya sérülése miatt) a különböző kórokozók megtelepedésének.

Feltétlenül kell tehát fertőtleníteni, ami annyit jelent, hogy "SERA Ectopur"-t adagolj a vízbe. Ez a szer ugyanis aktív oxigént ad le (méghozzá lassan), ezáltal fertőtlenít.

Ugyanakkor nagyon jó szolgálatot tehet ilyenkor a "SERA Aqutan": ez ugyanis további védőréteget képez a halak köré.

Ami az eleséget illeti: Gondolj arra, hogy várhatóan hosszabb ideig nem fog úgy táplálkozni, mint a többi, stresszt és sérülést el nem szenvedett hal. Ezért arra kell törekedni, hogy lehetőleg minél könnyebben juthasson a különösen fontos tápanyaghoz, vitamionokhoz. Ezért feltétlenül használj SERA Fishtamint - ez egy speciális folyékony multivitamin készítmény halak számára. Ebből kell pár cseppet csepegtetni közvetlenül az akváriumvízbe (ily módon a hal akkor is fel tudja venni a létfontosságú ásványi anyagokat és vitamonokat, ha egyébként nem is eszik). Természetesen magára az eleségre is csepegtethetsz belőle.

Lehetőleg ne rakd át a halat egy másik akváriumba, mert a társak hiánya, esetleg a megfelelő növényzet hiánya tovább fokozza a stresszt, ami megnöveli a kockázatot az elhullás felé.

2008. dec. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, fertőtlenítsd, azon kívül nem sokat tehetsz... Hidd el, még a kis halak is nagyon-nagyon szívósak... AZ enyém egyszer kiugrott és kb 1 métert zuhant, aztán (sztem lehetett egy pár perc, mire megtaláltam) visszatettem, és hát egy pár napig szörnyen nézett ki, már le is mondtam róla, aztán simán rendbe jött. A mechanikai sérüléseket jól bírják. Ha holnapra nem hal meg, akkor nem is fog!
2008. dec. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!