Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kellene csinálnom?

Hogyan kellene csinálnom?

Figyelt kérdés

63 literes akva, 1 db ál Hortenzia, egy valisneria, növény ennyi van még, van 6 db molly, egy betta, egy anci, egy tarka páncélos harcsa, belső szűrő magi 380 internal típusú,

A probléma az lenne, hogy eddig folyékony tápozással próbálkoztam a növényeknek, de nem jartam sikerrel, első sorban nitrogen hianyt tapasztalok a hortenzián, szeretnék átállni kicsit komolyabb tápozásra, de nem tudom hogyan is kéne

Tudnátok segíteni?



2022. dec. 11. 17:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Először is leírnám a részleteket: Mikor indult az akva a jelenlegi állapotában? Milyen löttyöt locsoltál be eddig? Mit tudni a vízkémiáról?

Mivel a társitás teljesen rossz, nem sértődnék meg az elkövetkező kritikai cunamin, én ezt most kihagynám.

2022. dec. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Halakkal túlzsúfolt, növényekben szegény medence. Ha folyamatosan jár a belső szűrő, akkor az a benne levő mikroorganizmusokkal szinte az összes nitrogén tartalmú tápanyagot megköti.
2022. dec. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Rendben, akkor amíg válaszolsz a feltett kérdésekre én leírom melyik hal mit igényelne:


“6 db molly”


A létszám jó lenne de ez egy nagyobb testű elevenszülő. Inkább 100 litertől tartható. Szereti a kissé kemény, esetleg enyhén sózott vizet s a dús növényzetet.


“egy betta”


Neki tökéletesen elég lenne az akva. Ekkora helyre csigákkal társítanám, vagy max valamilyen kisebb talajlakóval (pl: 5-6 Pangio csíkféle mint a párduccsík, csokicsík stb, esetleg panda páncélosharcsával). Szereti a kb 0 áramlást, meleg (26-28 fok) vizet, dús növényzetet, főleg a felszín közelében.


“egy anci”


Míg kicsi elmegy ekkora helyen, de jobb neki 90-100 liter körül. Mégis csak képes arasznyira megnőni. Nem kényes de szereti a lágyabb, tőzeggel kezelt vizet.


“egy tarka páncélos harcsa”


Tehát egy torokátum. Azon túl ,hogy 1 nem elég mert csapatban érzi jól magát még túl kicsi is a hely. Kb 150-200 literben tartható egy kis csapat. Hasonló az igényei mint az ancinak.

2022. dec. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Értem. Tápozásra mit ajánlanátok?

2. válaszolónak: akkor lehetne első sorban egy megoldás ha nem egész nap menne a szűrő?

Egy kérdés az utolsó válaszolónak: csak érdekesség képp kérdezem, ha a betta a 0. Áramlást szereti, vizcserenel mi miatt jön mindig az akváriumba folyó víz közelébe? többször is áthalad alatta, óvatosan szoktam beonteni a vizet hogy a talajt ne kavarja fel, viszont a vízfelszín alatt erős áramlás keletkezik

2022. dec. 11. 19:36
 5/19 A kérdező kommentje:
2 hónapos egyébként az akva
2022. dec. 11. 19:38
 6/19 A kérdező kommentje:
Aqua food haldoktor növény tápsót használtam
2022. dec. 11. 19:40
 7/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“csak érdekesség képp kérdezem, ha a betta a 0. Áramlást szereti, vizcserenel mi miatt jön mindig az akváriumba folyó víz közelébe?”


Gondolom csak játszik, érdekli mi történik. Viszont rossz úszók, állandóan, hosszútávon nem jó nekik a nagy áramlás. De néha az átlagos sem. Legjobb nekik a pangó víz vagy csak minimális áramlás. Minél nagyobb uszónyú annál inkább igaz ez.

2022. dec. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

“csak érdekesség" - A betta egy territoriális hal, mindenre agresszivitással reagál.

A 2 hónap tipikus, átlag alatti fényerőnél ilyenkorra fogynak el a növény tartalékai. Erős fénynél sokkal gyorsabban. A tápodat nem használtam ezért nem minősítem de a fényerőnek arányban kell lennie az erőforrásokkal.

Betelepítési hiba tipikus: sok hal legyen mert az érdekes a növények unalmasak. Aztán rájössz hogy a halak szépsége csak természetes környezetben érvényesül. A helyes sorrend: számos növény betelepítése után fokozatos haltelepítés hónapok alatt, amit a növényzet bír. A halak végterméke terheli a vizet, nem csak nitrát keletkezik. Soha ne locsoljál szobanövényt szűrőből származó vízzel. A szűrő a halak érdekeit szolgálja.

Remélem javasol valaki jobb anyagot ami beválik. Milyen jó volna olyan teszt ami a színével jelzi hogy a víz táperőforrás keveréke megfelelő-e. Lehet hogy van ilyen?

2022. dec. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

7/8 köszi szépen

Utolsó válaszoló: mit jelent az pontosabban hogy a fényerőnek arányban kell lennie az erőforrásokkal? Tudnál példát mondani? Az én világításom gyenge de igyekszem beszerezni erősebbet, beépített 15watt

2022. dec. 11. 23:11
 10/19 anonim ***** válasza:

A növény egy biológiai naperőmű-vegyiüzem, jövőstratégia nélkül. Ha erős a fény termeli az oxigént, cukrot, keményítőt stb. Ha a tápanyagok fogynak nem tud árnyékba húzódni, előkerülnek a hiánytünetek. A kevés fényhez könnyebben alkalmazkodnak egy határig: lassabb növekedés kevesebb klorofill, oxigén stb. A vízben így több szabad tápanyag marad ami alga örömtanyává válik. Mindig van olyan algafaj spórája a vízben aminek a fényviszonyok ideálisak.

[link]

2022. dec. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!