Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A led akváriumi világítás...

A led akváriumi világítás élettartama szinte mindegyiknél 50000 óra. Utána kuka az egész lámpa test?

Figyelt kérdés
50 000 ora kb 6 év utánna dobhatom ki az egészet vagy lehet ledeket cserélni benne?
2023. jan. 29. 23:29
 1/9 anonim válasza:

A legtöbben lehet cserélni, de nekem volt, amiben a meleg "elrágta" a lámpa testet, és ezért kidobtam.


Meg eleve, 6-7 évente nem mindegy?

2023. jan. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nekem nem igazán, én, de szerintem senki sem szereti megvenni 2x vagy többször a dolgokat. pl van egy T8-as 40 éves armatúrám a mai napig kiszolgál. Én egyébként nem láttam olyat aminél a ledek cserélhetőek sajnos.

Így marad a fénycsöves. Meg nem garancia az az 50k üzemóra, olvastam egyik típusnál véleményt ott a vásárló azt írta , hogy neki 6ezret bírt csak.

2023. jan. 30. 00:13
 3/9 anonim válasza:
Lehet kapni T8-as ledcsövet is.
2023. jan. 30. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3-mas, csak ami kompatibilis a hagyományossal, az általában lepkefing erősségű egy akváriumhoz.
2023. jan. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mindennek van előnye és hátránya is. A fénycső előnye: könnyen cserélhető. A led előnye az összes többi: energia hatékonyság, fényerő szabályzás, bővíthetőség. A led modulok ragasztva vannak, feszegetéssel lejönnek. Lehet kapni különböző erősségű, színspektrumú ragasztós cseremodulokat, forrasztással vagy sorkapoccsal cserélhető vagy bővíthető csak a fordított bekötést kerülni kell.
2023. jan. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Napi 10 óra üzemidővel számolva 5 ezer nap jön ki, ami több mint 13 év. Ha csak 8 órát megy a világítás akkor pedig legalább 17 év. Szóval nem tudom honnan vetted ezt a 6 évet. Egy ilyen műszaki cikk esetén a 10 év feletti élettartam meglehetősen jónak számít.
2023. jan. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ha rosszul tudom javítsatok ki de a LED-ek fényértékei is idővel “elkúsznak” a sok használattól, nem? Mármint oké ,hogy az emberi szem számára kb ugyan olyan fényt ad le de a növények megérzik a romlást már 1-2 év után is. Ez lehet nem okoz különösebb gondot egy olyan akvában ahol alig-alig akad pár igénytelen gaz vagy egyenesen növénytelen, de precízebb növényes akváknál ez ,hogy úgy mondjam visszatérő probléma.

Igen, ez a jó a fénycsövesben ,hogy könnyen cserélhető cserébe annyit tud amennyit s nem nagyon lehet variálni. LED sokkal könnyebben személyre szabható mindenféle olyan extrákkal mint mondjuk napkelte-napnyugta imitálás, többféle méret stb.

2023. jan. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7# "Precíz" növényeim ugyan nincsenek de vannak átlagos és gyengefény igényűek, Kb. 4-5 éves ledekkel. A led öregedéstől várnám hogy a fényigényteleneknek kedvez a gyorsannövő hínárok, valisnériák rovására de nem tapasztalom. Sőt jelenleg sokkal dúsabb a növényzet mint régen.

A napkelte-nyugta pedig nemcsak a halak stresszmentesítése miatt fontos de ügyesen alkalmazva a növények pillanatnyi fényigényéről is infókat ad ennek vonzataként a tápanyagszintre is lehet sejtésekhez jutni.

2023. jan. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#8


Igen, ezért írtam ,hogy igénytelen növényeknél jobb esetben nem jár akkora bajjal a világítás öregedése. Tágabb tűrőképességűek, jobban tudnak alkalmazkodni a fokozatosan romló fényhez. Jut eszembe volt is egy kérdés talán nem is olyan rég ahol valaki több éves világítást használt majd kicserélte egy újra. Az addig jól eldöcögő rendszerből hirtelen algabumm lett, pedig elvileg jó irányba változtatott. Velem is előfordult már kicsit hasonló szituáció. Szóval ilyen ez. Minden esetre akkor abban megegyezhetünk ,hogy a LED is romlik, elhasználódik csak nyilván akvája válogatja ,hogy hogyan reagál erre.

2023. jan. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!