Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért lett rózsaszín a szivacs...

Miért lett rózsaszín a szivacsszűrő?

Figyelt kérdés
Vettünk ma az egyik nevelőakváriumba egy szivacsszűrőt, ami légpumpával működik. Fehér volt a szivacs, átöblítettük csap alatt, beletettük és egyre rózsaszínűbb. Mitől lehet ez? Elég hülyén mutat...
2010. okt. 4. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
nem a talaj pora színezte be?
2010. okt. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem tudom, nekünk is. az is újonnan fehér volt, betettük és rózsaszín lett. Nekünk el van rejtve amúgy. És nincs ami megszinezze az aksiból, csupa természetes anyag van benne, semmi rózsaszín vagy piros.
2010. okt. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A talaj az fehér kvarchomok, szóval nem. :)

Arra gondoltunk még, hogy esetleg a kaja...de hát nemtudom...elég érdekes.

2010. okt. 4. 20:05
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem a víz rózsaszín :D de csak a rák kajától...
2010. okt. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekünk afrikai sügerek vannak benne, a nevelőben most 6 socolofi, a 300 literesben most 80 körüli felnőtt és növendék, amiből hamarosan leválogatunk. 4 féle kajával etetünk, pirosas színű diszkosz táp, lemezes, növény alapú, és proteines. De egyik sem színezi a vizet. A nevelőben is kristály tiszta. Sosem marad maradék, szóval nem értjük...és nem is pirosas hanem lehetetlen magenta rózsaszín kb...
2010. okt. 4. 20:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Itthoniak szerint a rajta felépülő baktérimkultúra színe. Ez jó jel, mert azok tisztítóbaktériumok, azért telepedek rá.
2010. okt. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, 10 perc alatt nem hiszem, hogy megtelepszik rajta...nekünk a 300 literesben van egy 1200 liter/órás belsőszűrő, ezen 2-3 hét járatás után kezdett látszani, hogy elkezdett "élővé válni" a szivacs. A külső szűrőbe meg nem látok bele. :)

De nem tudom...mindegy, nem érdekes. :)

2010. okt. 5. 09:57
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem a szivacs anyagával van összefüggésben az elszíneződés.Ki kellene próbálni, ha van tartalék,vajon egy pohár tiszta vízben is elszíneződik e.A víz vastartalma is enyhén színezhet, ill egyes algafélék is, bár nem ennyi idő alatt.Talán egy kis aktív szénnel meg lehetne próbálni a szűrést.Én is csak találgatni tudok sajnos.
2010. okt. 7. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!