KezdƑoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miert van folyamatosan fent a...

Miert van folyamatosan fent a halam a viz tetejen ?

Figyelt kérdés
Pontosan nem tudom a nevet, olyan mint az aranyhal, csak fekete es ilyen gulu szeme van 😅 na szoval mindig az akvarium bal sarkaba lebeg a viz tetejen, de mar honapok ota, az a “megszokott” helye, neha beindul uszkal ossze vissza el van, de alltalaba ott van , van minden az akvariumba neki, es a tobbi 3 aranyhal teljesen jol el van mar 1 Ă©ve, de a fekete olyan fura, gondolom ha baja lenne mar elpusztult volna ?!
2023. mĂĄrc. 7. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** vĂĄlasza:
56%
LevegƑt vesz?
2023. mĂĄrc. 7. 19:45
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 2/14 anonim ***** vĂĄlasza:
100%
Úszó hólyag gondja lehet.
2023. mĂĄrc. 7. 19:56
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 3/14 anonim ***** vĂĄlasza:
100%
Håny literes akvåriumban vannak? Remélem legalåbb 350-400 literben. Milyen a szƱrés?
2023. mĂĄrc. 7. 20:06
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 4/14 anonim ***** vĂĄlasza:
fĂ©l a többiektƑl, vagy ahogy 1-es mondja levegƑzik, mert oxigĂ©nyszegĂ©ny a hely neki
2023. mĂĄrc. 7. 20:12
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 5/14 A kĂ©rdezƑ kommentje:
Nem levegozik, viz alatt van folyamatosan, de mindig ugyan abba a magassagba ugyan abba a sarokba van es ha szembe allok az akvariummal szembe nez velem, most vegig figyeltem kb 5 percet all ott uszkal vagy 10-15 percig es vissza megy oda aztan ujra
2023. mĂĄrc. 7. 20:53
 6/14 anonim ***** vĂĄlasza:
100%
Nem lehet hogy tĂșl erƑs az ĂĄramlĂĄs Ă©s ott meg kicsit pang a vĂ­z Ă©s ott pihen?
2023. mĂĄrc. 7. 21:05
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 7/14 A kĂ©rdezƑ kommentje:
Erre gondoltam en is, de levettem a levegoztetot minimumra es akkor is, de csak Ƒ az aki ott van a tobbi 4 az el van mindenhol, ebbol a 4 az aranyhal 2 kicsi belole mert pajkossagbol szulettek 😂
2023. mĂĄrc. 7. 21:10
 8/14 Tevenyereggyarto ***** vĂĄlasza:
100%
Írj rĂ©szletesen a tartĂĄsi körĂŒlmĂ©nyekrƑl mert kĂŒlönben nem tudunk segĂ­teni (s amit eddig tudunk nem sok de nem is bĂ­ztatĂł :/ ).
2023. mĂĄrc. 7. 21:30
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 9/14 A kĂ©rdezƑ kommentje:
Nagyvonalakba kb 300 literes az akvarium amibe vannak , rendes noveny nincs benne ( diszallatosnal mondtak folosleges mert megesznek mindent, tavi hal tehat vizmelegites nincs benne, de 20 fokos stabilan a viz, enni altalaba heti 2x kapnak szinten a kereskedesben ajanlottak, szurorol es levegoztetorol nem tudok sokat, amit ajanlottak az uzletbe azt vettem bele, szivacs es talan szen szuro ? Is van benne lehet hulyeseget mondok, javitsatok ki ha igen, adalekozni nem szoktam a vizet, szep tiszta, kavics van az aljan, munovenyek vannak benne, disztargyak nincsenek ( elvileg beleszorulhatnak azert nem raktam) mast ugy nem igazan tudok elmondani
2023. mĂĄrc. 7. 22:37
 10/14 Tevenyereggyarto ***** vĂĄlasza:

JĂł, hĂĄt nem *annyira* rossz a helyzet mint ĂĄltalĂĄban szokott lenni. TehĂĄt 300 liter s összesen 4 vagy 5 aranyhal (ez a rĂ©sze kicsit zavaros mert hol ezt hol azt Ă­rtad, minden esetre a fekete gĂŒlĂŒszemƱ is aranyhal, teleszkĂłpszemƱ a neve).


Az ,hogy nincsenek növĂ©nyek nem a legjobb. Az igaz ,hogy megdĂ©zsmĂĄlhatjĂĄk ezĂ©rt ajĂĄnlott elsƑsorban nagy, erƑs növĂ©nyeket hasznĂĄlni mint nagyobb anubias-fĂ©lĂ©k, nagyobb cryptocoryne-fĂ©lĂ©k mint a fodroslevelƱ vĂ­zikehely, valiznĂ©ria stb. Illetve rendszeresen növĂ©nyi eredetƱ kajĂĄval etetni (mivel ha jĂłl rĂ©mlik az aranyhal mindenevƑ viszont elsƑsorban inkĂĄbb növĂ©nyevƑ) Ƒket mint pĂ©ldĂĄul puhĂĄra fƑtt/ forrĂĄzott spenĂłt, salĂĄta, uborka, cukkini, tök s dinnye hĂ©ja stb. IdƑnkĂ©nt kiegĂ©szĂ­tve ĂĄllati eredetƱ dolgokkal mint fagyasztott artĂ©mia/ sĂłrĂĄk, vĂ­zibolha, fekete s fehĂ©r szĂșnyoglĂĄrva, cyclops stb. Vörös szĂșnyoglĂĄrva s tubifex kerĂŒlendƑ.


SzƱrƑt jĂł lenne kiderĂ­teni micsoda. KĂŒlsƑ? BelsƑ? NĂ©v/ mĂĄrka/ tĂ­pus? Nem baj ha a doboza nincs meg vagy ilyesmi mert rendszerint magĂĄra a szƱrƑre is rĂĄ van Ă­rva pĂĄr technikai infĂłval egyĂŒtt. Illetve milyen idƑközönkĂ©nt s hogyan takarĂ­tjĂĄtok?

Vízcserék mikor, mennyi, hogyan?


A tĂŒnetekrƑl is Ă­rj bƑvebben. Rendesen tud Ășszni? ÉtvĂĄgya van? EgyĂ©b elvĂĄltozĂĄs? A többiek bĂĄntjĂĄk?


AjĂĄnlom:


[link] , [link] , [link] , [link]

2023. mĂĄrc. 8. 19:05
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
1 2

Tovåbbi kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabålyzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beållítåsok | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenƑ anyagok nem minƑsĂŒlnek szerkesztƑi tartalomnak, elƑzetes ellenƑrzĂ©sen nem esnek ĂĄt, az ĂŒzemeltetƑ vĂ©lemĂ©nyĂ©t nem tĂŒkrözik.
Ha kifogĂĄssal szeretne Ă©lni valamely tartalommal kapcsolatban, kĂ©rjĂŒk jelezze e-mailes elĂ©rhetƑsĂ©gĂŒnkön!