Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A sziámi harcoshal hímje és...

A sziámi harcoshal hímje és nősténye is bánthatják egymást?

Figyelt kérdés
A hím a nőstényt vagy fordítva? Más halakat bántja v-melyik?
2010. okt. 13. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:
42%
Két hímet nem fogsz tudni összeereszteni, mert előbb utóbb biztosan harcolni fognak. A betta nőstények elvannak többen is, de csak egy hím lehet.
2010. okt. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A sziámiknál sokminden előfordulhat. Két hím bántani fogja egymást, ha kis területen vannak összezárva (területvédő magatartásuk miatt). A nőstények hímmel is csak megfelelően nagy területen, sok növényzettel tarthatók együtt, minden elképzelhető, a hím és a nőstény is agresszív lehet a másikkal szemben. A nőstények együtt viszont általában jól megvannak és más halakkal is. A hím a díszes, fátyolos úszójú halakra könnyen rátámad (például guppikra), viszont a gyors úszású, agresszív halak, márnafélék az ő úszóját cibálják szét. A kis testű, jelentéktelen halakkal (például neonhal) viszont nagyon jól megfér.
2010. okt. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Szted,miért tartják egyedül a díszállat kereskedésben egyedül ezeket a halakat? Nekem volt egy idősebb nőstény és egy fiatalabb hím. 1 ideig jól elvoltak,aztán egyszer csak úgy döntött,hogy szétszedi a nőstény a hímet. Ezért sem tartanék ilyen halat többet,meg 1 hal az unalmas. Olyan ez a hal,mint egyes kígyók/pl.kobráknál/.A hímnek nagyon be kell hódolnia a nősténynek,hogy az meg ne egye. És függ a nőstény kedélyállapotától is.
2010. okt. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor összegzem. Két hím, amint ivarérettek lesznek 100%, hogy bunyó lesz. Én tudtam a kicsi hímeket is együtt tartani az apucival, amíg el nem kezdtek ivarérni, akkor kellett őket külön szedni.

A hím mellé lehet tenni nőstényt, de SOHA NEM EGYET!!! Legalább kettő csajt tegyél hozzá, mert az ivarérett hím halálra hajtja a még nem fogékony nőstényt.

Egyébként volt nálam egy tűzes menyecske is, na, ő úgy ahogy volt mgszabadította az egyik hímemet a farokúszójától. Szegényt elég sokáig rehabilitáltam, mire lett farka.


Aztán: sügérrel, márnával, tetrával, stendal-hallal NE rakd össze, mert szét fogják szedni a bettát!

Mehet mellé az összes elevenszülő, lazacok, neonhalak, ilyesmik.


Évekig tenyésztettem bettát, soha, egyetlen példa sem volt rá, hogy ők támadjanak más fajta halra. Pedig sok hímem és nőstényem is volt, legalább egyszer mindegyik megfordult a társas medencében.


Szóval én abszolút cáfolom a bettákról kialakított képet.

Sok sikert hozzájuk!

2010. okt. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!