Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 7 vitorlás halam mostani viz...

7 vitorlás halam mostani viz csere után viz felszinén vannak egy kupacban atöbbi hal ugyan ugy viselkedik mint eddig aksi 300l szűrő jbl 1500 viz csere 100l?

Figyelt kérdés

2023. júl. 24. 12:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Van elég oxigén a vízben? Hőmérséklet megfelelő?
2023. júl. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Írj le mindent részletesen az akváriumról. Amit eddig megadtál ha jól értem 300 literes, 100 litert cseréltél, 7 vitorlás van (mind kifejlett vagy még fiatalok?) és még vannak más halak is. A szűrő pedig egy jbl 1500, esetleg erre gondolsz?–>


[link]


Írd le pontosan hogyan-milyen vízzel cseréltél (klórmentesítve volt-e valahogy, azonos hőfokú volt-e, illetve amúgy milyen meleg a víz stb), milyen gyakran csinálsz vízcserét s mindig ennyit-e, szűrő fodrozza-e a felszínt, a többi hal pontosan micsoda és miből mennyi van, növényzet, talaj micsoda és nagyon felkavarodott-e vízcserénél, dekoráció, mivel etetsz s mennyit, egyéb tünetek stb-stb.


Egyelőre ennyiből nem tudok biztosat mondani ,hogy mi bajuk, több lehetőség is esélyes. Minden esetre legyen levegőztetve rendesen. Nem muszáj külön légpumpát berakni, viszont a szűrő fodrozza rendesen a vizet.

2023. júl. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem hiszitek el nemrég értem haza

Mitha semmi nem történt volna ugy uszkálnak össze vissza

Lehet hogy most jobban meg lettek bojgatva zavarosabb volt viz 2nap után vissza tértek hál

Deköszönöm a gyors segitséget

2023. júl. 24. 18:46
 4/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Én elhiszem, viszont akkor is jó lenne válaszolnod a kérdéseinkre, hátha. Mégis csak 1-2 napig sokkos állapotban voltak ami sehogy sem lenne normális. Ha valami nincs rendben az előbb-utóbb úgyis felüti a fejét amit lehet nem úsznak meg ilyen könnyen. Kár lenne egy most megelőzhető dolog miatt később elpusztuljanak.
2023. júl. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ok van 3 anci 2 kicsi 4 gurámi

3 serpa 3 kongo lazac de ök még kicsik vitorlás 7 abbol 5 közepses csiga alma sisak kupos már ők voltak az elsök alapitok

növény anubias vizikehely átok hinár mindböl 2 3 kb aljzat homok tetején nahyobb szemcsés kavics viz csap 24 óra + viz kezelö ph 7.5 a viz kicsit kemény de az aksi 4 honapja megy igy a halak is csap vizesek

Kaja 1 nap 1szer a nevét nem tudom piros szemcsés diszkosz halas kaja másik nap fagyasztott spirula az anciknak algás pehely.

Eddig nem volt semmi baj

A viz csere után másnap kezdték ezt pedig már volt pár viz csere

Mindig 100l hát ennyit tudok mondani a töbiek látszolag ugyan ugy viselkednek mint elötte de 7 vitorlás mitha öysze lenne ragasztva a viz nem meleg nekem nem ment ennyit alégkondi mint nekik lol a viz 25 26 fok lezeyzteltem nincs amonoa stb

Minden olan vagy jobb mi t viz csere elött

2023. júl. 24. 20:24
 6/13 A kérdező kommentje:

Ja még annyi a növényeknek adtam 10ml táp oldatot tetra plantamint

Már nem merem adni a folyékony co2 sem a növé yek amugy elég jol el vannak

2023. júl. 24. 20:39
 7/13 A kérdező kommentje:
Amugy szerintetek mind 7 egyszerre meg betegedett
2023. júl. 24. 20:47
 8/13 anonim ***** válasza:

Nyilván nem megbetegedett, de az is nyilvánvaló, hogy valamire érzékenyebbek. Vagy a klórra, ha nem használtál vízelőkészítőt, vagy nem pihentetted a vizet, vagy a stresszre...

Vagy említetted a zavaros vizet, ha az aljzatban rohad a mulm, és belekeveredett a vízbe, extrém ammónia/nitrit kerülhetett a vízbe, tehát inkább valami gyenge mérgezés, vagy stressz okozhatta ezt.

Ez viszont azt jelenti, hogy a többi halra is ugyanúgy hatottak ezek a vegyületek, az, hogy a viselkedésükön nem látszott, nem jelenti azt, hogy biztosan semmi bajuk nem volt.

Egyszerűen a vitorlások érzékenyebbek, hamarabb látszik rajtuk, hogy valami nincs rendben.

2023. júl. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Akkor cseréljek még vizet szerinted amugy 24 ora pihent aviz és volt benne viz kezelő is

2023. júl. 25. 11:06
 10/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#Kérdező


Köszönöm a részletes választ, igyekszem mindenre kitérni.


“van 3 anci 2 kicsi 4 gurámi

3 serpa 3 kongo lazac de ök még kicsik vitorlás 7 abbol 5 közepses csiga alma sisak kupos már ők voltak az elsök alapitok”


Ez önmagában nem lenne sok 300 literbe, főleg ,hogy még a többség kicsi. De hosszútávon lesznek bajok. Serpa és kongólazacok rajhalak, 3 nagyon kevés, stresszelni fognak. Legalább 8-12 kellene fajonként, viszont nem vagyok biztos benne ,hogy mindkettőből. Egyelőre biztonságosabb ha majd csak az egyiket bővíted s a másikat elajándékozod.


A 7 vitorlás most még elmegy, de amint kezdenek kiválni párok el kell ajándékozz belőlük. Mivel gurámik is vannak ezért szerintem jobb lenne csak egy párt meghagyni. Két párnak is elég lenne egy ekkora akva, de félek ,hogy két pár vitorlás és 4 gurámi már nem férnének meg egymás mellett, rizikós.


Én bíztatnálak valami biotóp szerűség kialakítására és lemondanék a kongó lazacokról és gurámikról, maradna egy vagy két vitorláspár, egy szép raj serpalazac és ancik.

Vagy ha ázsiai vonalon szeretnél mozogni akkor gurámik, alulra valamilyen kisebb csíkfélét, vízköztre egy raj valamilyen közepes testű, mutatós és békés márnát vagy razbórát.

Vagy afrikai vonalon kongó lazac raj, pár kisebb tollasbajszú/ hátonúszó harcsa és egy pár bíborsügér.


“növény anubias vizikehely átok hinár mindböl 2 3 kb”


Remek, nem túl igényes növények. Arra ügyelj ,hogy az anubias rizómája ne legyen elültetve mert akkor berohad. Azt csak simán kötözd vagy ragaszd egy fára vagy kőre. A vizikehely alá mehet gyökértáp/ gyökértabletta, azt szeretik. Az átokhínár meg legyen világos helyen és akkor szép üde, buja lesz.


“aljzat homok tetején nahyobb szemcsés kavics”


Ez szerintem rendben van. Ha nem valami színezett vacak akkor teljesen oké.


“viz csap 24 óra + viz kezelö ph 7.5 a viz kicsit kemény de az aksi 4 honapja megy igy a halak is csap vizesek”


Előkészíted a vizet tehát nem valószínű ,hogy a klór miatt volt bajuk.

Viszont nem attól lesz egy hal “csapvizes” ,hogy olyan vízben van tartva :)) Ez csak annyit jelent ,hogy az adott halfajnak megfelel a keményebb víz is ezért jó neki a sima, magyar csapvíz is és nem kell vízlágyítással foglalkozni. Ha túl kemény a vized (kb 15-20 nk fölötti) akkor a fenti halösszeállítás ajánlásokból inkább az afrikai vonalat javaslom.


“Kaja 1 nap 1szer a nevét nem tudom piros szemcsés diszkosz halas kaja másik nap fagyasztott spirula az anciknak algás pehely.”


Ez így elég jó viszont eléggé növényi alapú a nagyja. Ezek mellett nyugodtan kaphatnak állati eredetű kaját is mint például fekete és fehér szúnyoglárva, artémia, cyclops, vízibolha stb. Vörös szúnyoglárva és tubifex kerülendő. Persze a túletetést kerülni kell.


“A viz csere után másnap kezdték ezt pedig már volt pár viz csere

Mindig 100l hát ennyit tudok mondani a töbiek látszolag ugyan ugy viselkednek mint elötte de 7 vitorlás mitha öysze lenne ragasztva a viz nem meleg nekem nem ment ennyit alégkondi mint nekik lol a viz 25 26 fok lezeyzteltem nincs amonoa stb”


Nem kavarodott fel az aljzat? Lehet akkor felszabadult valami. Nem tudom most hogyan csinálod, de javaslom ,hogy időnként talajporszívózz. Nem muszáj mindig mindenhol üvegig, csak legalább a látható helyeken illetve a sarkokban, tereptárgyak körül ahol megakad a mulm ott nagyjából a talaj felső rétegét.

Az nagyon jó ,hogy tesztelted s nincs ammónia. Ha van teszted akkor a nitrátot is nézd meg, biztos ami biztos.

Illetve a szűrő fodrozza a vizet rendesen? Nem kell csobogjon, de egy egészséges áramlás legyen.


“Ja még annyi a növényeknek adtam 10ml táp oldatot tetra plantamint

Már nem merem adni a folyékony co2 sem a növé yek amugy elég jol el vannak”


Az ,hogy kell-e adni valamilyen növénytápot s milyet az a növények visszajelzéseitől függ. Ha egészségesek, szépen fejlődnek akkor nem kell bolygatni. Az említett fajok amúgy sem túl érzékenyek sem tápanyagokra sem fényre. Az anubias eléggé árnyéktűrők, a vízikelyhek sem kimondottan fényigényesek, az átokhínár szereti a fényt és gyorsabb növésű mint az előző kettő, de már közepes fényerő alatt is szép tud lenni.


Ha jól emlékszem a PlantaMin egy microelemes növénytáp, a folyékony CO2 meg gondolom valamilyen liquid carbo. Igazából módjával adagolva egyik sem rossz, de ahogy írtam ez elsősorban a növényektől függ. Egyébként a halakat nem bántja egyik sem.


Összességében nem látok olyan hatalmas szarvashibát amire egyértelműen rá tudok mutatni. Leginkább a talaj felkavarodására és a vízfelszín fodrozásának hiányára gyanakszom, ha egyik sem akkor egyelőre nincs jobb ötletem.

2023. júl. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!