Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csiga került az akváriumba?

Csiga került az akváriumba?

Figyelt kérdés

Új növény lett ültetve, sűrű levelű növény, nem vettem észre.

Nem tudom milyen fajta lehet, pici, sötét színű. Okozhat kárt? Túl szaporodhat?



2023. júl. 26. 09:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Túlszaporodhat - ezért túl is fog szaporodni!

:)

2023. júl. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Túlszaporodhat, de vehetsz csigaevőt.
2023. júl. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Erre találták ki a karantént. Elhanyagoltad, ezért hamarosan megkapod a kijáró büntetést!
2023. júl. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi első kettő, rajtad jót nevettem utolsó 😂 Covid van látom még, egyébként nem gondoltam, hogy egy ilyen kérdéshez is írnak ilyenek 😂
2023. júl. 26. 15:00
 5/11 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező - és a két kretén lepontozó - ha nem értetek alapszinten sem az akvarisztikához, akkor legalább maradjatok csendben. Igenis szabály, hogy az ismeretlen (főleg természeti) forrásokból beszerzett növényeket karanténozni kell, hogy elkerüljük az olyan problémás élőlények bevitelét az akváriumba mint a csigák, hidrák, stb. - értem?

:-(

2023. júl. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
5-ös, talán nem pontozták volna le a 3-as válaszodat, ha így fogalmaztad volna meg, mint a 5-ös válaszodban. :-) Egyébként kicsit vegyél vissza az arcodból, ha a kérdező tudta volna (tájékoztatták volna ott, ahol vette a növényt), akkor nem lenne mire válaszolnod.
2023. júl. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
81%

Ahogy megláttam a 3-as kommentjét gondoltam ,hogy a COVID előkerül :D

Amúgy Kérdező a csigák hasznosak is tudnak lenni és ha nem etetsz túl és nincs egyéb kaja sem (pl: sok alga) amit ehetnek akkor elvileg nem szaporodnak túl, szabályozható a populáció. Elvileg. Merthogy az ilyen “random kicsi barna csigák” néha szeretnek a semmitől szaporodni. Létezik több megoldás is mint például csigacsapdák, csigaevő csigák, csigaevő halak stb. Persze nem minden akváriumba mehet valamilyen Botia vagy helena csiga, szóval inkább a csapdázást és kézzel eltüntetést ajánlom.


És igen, legközelebb legalább 1-2 hétig karanténozd a növényeket is.

2023. júl. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem gond hogy bele került a csiga, 2 db van benne, ha hasznos de mivel eddig nem tartottam csigát nem tudtam hogy milyen fajta illetve hogy baj vagy se.

Maradnak benne amíg nem szaporodnak túl, de amúgy nem etetem túl, illetve ha valami lesz akkor csiga evőt fogok venni.

Köszönöm a normális válaszokat 😁

2023. júl. 27. 09:46
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

De "Tevenyereggyártó"-ban sincs annyi gerinc, hogy nyomjon már egy zöldet az esztelenül lepontozott 3-asra, pedig ő is ugyanazt javasolja!

:(

2023. júl. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
76%

#9


Jóvanna’! A kedvedért nyomtam egy zöldet ☺️👍 Kéretik nem firtatni a gerincem hollétét.


Amúgy meg 2 piros még nem olyan eszetlen. Gondold el mit érezhet az akire 10-20 ember nyom pirosat s még csak nem is trollkodni akart. Láttam már nem egy olyat (főleg más témáknál).

2023. júl. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!