Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Problémát jelent ha zöld...

Problémát jelent ha zöld szőlővesszőt teszek be az akváriumba?

Figyelt kérdés
Egy élő szőlővesszőt vágtam le és nem vártam meg míg teljesen kiszárad csak egy hetet és ahogy áztatás során kapargatom még néhol zöld, ez probléma vagy ha kész az áztatás akkor mehet bele?
2010. okt. 17. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen.

Be fog rohadni az egész és a halaid a megnövekedett bomlásterméktől fognak elpusztulni!


Sok infót itt találhatsz, hogy hogyan kell ezt csinálni:

www.akvarista.hu

(erre van külön szőlőtőkés topic is)

2010. okt. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi megnéztem az oldalt és ott pont az ellenkezőjét írták, de köszi!

[link]

"-a belselyük még zöld, belehet ugy tenni őket? Illetve a levelüket belehet rakni?"

"-Ennek semmi akadálya, viszont számolnod kell azzal, hogy a zöld részek és a levelek nem lesznek túl hosszú életűek"

2010. okt. 17. 18:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennek ellenére én sem ajánlanám, hogy betedd, mert az előttem szólónak igaza lehet. Jobb félni, mint megijedni, és én egy dísztárgyért nem kockáztatnám a halaim életét.
2010. okt. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Az akvaristán a kommentelők 90%-a komplett autista.


Ne tedd bele a zöld szőlőtőkét, mert rothadni fog.

2010. okt. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hm... Hát szerintem elég sok intelligens, segítőkész akvarista jár oda, nekem sokat segítettek/segítenek bármit kérdezek. Minden esetre nálad biztosan okosabbak, utolsó...


A kérdésre is válaszolva, ha 1-2 éven belül volt permetezve, semmiképpen ne tedd bele, ha nem volt, akkor bele lehet. Tisztítsd meg jól, főzd ki (10-15 perc sós vízben) és áztasd kb. 1 hónapig. Erre azért van szükség, mert egy élő ág rengeteg csersavat tartalmaz, ami mérgező a halakra.

2010. okt. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én az első vagyok!

Nézd, biztos vagyok benne, hogy írták, hogy nem szabad, mert tavaly a fórum ezt a részét -egészében - átolvastam :) (igaz 5 napig csak a kommenteket olvastam... és már a 6. napon tele volt a nem létező hím tagom a hülyeségekkel, amiket néha-néha beírogattak, szóval inkább a többségre hallgass...) Akkor még azt írták, hogy ha zölden beleteszed akkor vagy kihajt, vagy berohad...


4-5 évvel ezelőtt édesapám ugyanezt a hibát követte el, szintén szőlőtőkével, bár akkoriban nem volt netünk, csak megpróbálta józan paraszti ésszel... és lemosta, betette a 180L-es akksiba... az tény hogy jól nézett ki vagy 2 napig, majd utána zavaros lett a víz ráadásul büdös is és valamilyen hártya jelent meg a víz tetején. Kb olyan szaga volt, mint a temetőbe mikor kiöntöd a vázát... az volt a szerencsénk, hogy nem volt benne még hal. Aztán gondolt egyet é.apám és kivágta a fenébe...


Viszont tavaly olvastam olyat, hogy először drótkefével kell nekiesni a kéregnek, és a kéreg alatti zöld részt is le kell dörzsölni, majd le kell forrázni és abba a lébe áztatni egy hétig, majd ez után áztatni kell 1 hónapig (heti vízcserékkel, és újból át kell rajta menni drótkefével) utána le kell még egyszer forrázni forró vízzel, és még abban is áztatni legalább még egy hétig, ha kihűlt a víz (2. napon) akkor egy marék vízi csigát kell beletenni, mivel indikátorként működnek: ha gáz van a tőkével, elpusztulnak.Ha nem pusztultak el a csigák akkor ezt követően ki kell venni és szárítani kell legalább egy hétig, vagy ameddig meg nem szárad...erre többféle praktika van. Lehet úgy hogy fellógatod egy garázsban, vagy ráteszed a fűtőtestre, vagy beteszed a sütőbe és bekapcsolod (itt viszont figyelni kell, mert ha megsütöd, az sem jó) és csakis ezután szabad beletenni az aksiba


Sajnos az akvarisztikába nem szabad kapkodni, mert hidd el, ha sietsz több bajod lesz belőle, mintsem, megfontoltan haladnál lépésről lépésre...


Tavaly ősszel Tatán a leeresztett tóból szedtem ki egy jópofa farönköt, térdig sáros lettem, de megérte. Mindenki azt mondta hogy azt nem kellene beletenni az aksiba, sáros iszapos, büdös :) ...én még véstem is és jó párszor átmentem drótkefével rajta, majd úgy tettem, ahogy fentebb is leírtam... tél közepén tettem be az akváriumba, de legalább nem színezte már annyira barnára a víz színét, illetve nem aggódtam, hogy lehet valami bajt csinálok és kinyírom a kedvenceimet. Még ma is bent van az aksiban, a thorocatumok nagy kedvére :))) és nem lett belőle gond, egyetlen egy hal sem pusztult el, a csigák rajta legelnek :)


Szerintem ess neki drótkefével, és ne sajnáld az idődet rá... hidd el jobb biztosra menni...


Tudod mit? amíg várakozol jó pár hétig, látogass el egy oldalra és nézegesd a képeket, tervezd meg hogy milyen aksit szeretnél majd kihozni! Jó nyálcsorgatást:

[link]

www.akvakertesz.hu


Mire ezeket végigolvasod, a tőkéd is kiázik ;)

UI: a permetszerrel tényleg vigyázni kell!

2010. okt. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Bele fog rohadni. Én magát a vesszőt sem tanácsolnám használni, hasonló okok miatt.A gyökérből, ill az alsó vastag tő részből lesz igazán szép és tartós dekoráció.Élő dekorációnak a bambuszt és a fűzvesszőt javasolnám, ezek meggyökeresednek és kihajtanak, jól elszívják az alga tápanyagát.Értelem szerűen kicsi és fedett akváriumnál, nincs értelme vacakolni vele. A szőlőgyökeret teljesen ki kell szárítani, majd kb 1 hónapig áztatni kell, heti vízcserével.A 3-héten sót( 50literhez 0,5 kg) a 4-héten csersavport ( 50 literhez 1 teáskanálnyit) A csersavpor jól konzerválja a gyökeret.Én főzni nem szoktam, mert az is roncsolja a szerkezetét.Ha mégis főzni szeretné valaki, ajánlatos rövid ideig (forrástól számítva kb 5 perc). Főzés után meg kell várni amíg kihűl, mert ha lehűtöd hideg vízzel, szintén roncsolódik a fa.A főzéstől függetlenül érdemes megcsinálni a fenti eljárást.20-éves a szőlőgyökerem és szinte az eredeti állapotában megmaradt.
2010. okt. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!