Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Használható e a Neptun Pond...

Gungasam kérdése:

Használható e a Neptun Pond Line alga elleni szer akváriumban?

Figyelt kérdés
100 literes akváriumom van, 4 elég nagyra (10-12cm) nőtt "aranyhallal" ha fátyolfarkat is beszámítjuk talán 15cm is van. és 1 "csókos" harcsával(10cm). Praktikus okokból áthelyeztük az edényt és ezen az új helyen megzöldült a vize, valószínűleg túletetés miatt. Néha a nejem is adott kaját a halaknak , mikor azt hitte, hogy én elfelejtettem. Hiába mondom, hogy a halaknak kell egy kis szünet néha mert lassabb a metabolizmusuk mint a melegvérűeknek. Azt gondolom, hogy mivel a kerti tó sokban egyezik egy nagy akváriummal, megfelelő töménységben (higításban) ugyan olyan jól segítene az algák ellen mint egy tóban. Vagy talán még jobban is. Egyrészt a legtöbb akvarisztikai boltban hiánycikk a kifejezetten zöld alga elleni szer. Másrészt meg sokkal drágább mint ez a tavi alga elleni szer.

2023. okt. 8. 14:23
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Tehát ez a végleges helyük vagy csak behoztátok a tóból télire? Mert 100 liter nem sok 4 aranyhalnak plusz egy harcsának (az is milyen faj? Mert nem találtam semmit csókos harcsa néven. Cápaharcsa?). Inkább 200 liter felett lenne jó nekik. Ez azért fontos mert szűk helyen mindig előjön valami baj mivel már az alap kiindulás hibás.


Semmilyen vegyszeres algaölőt nem ajánlok. Oka van az algák túlzott elszaporodásának s algaölővel csak látszólag oldod meg a problémát. Bár a vízvirágzás pont nem zavarja az aranyhalakat (ha van elég erős gázcsere), sokak szerint jó is mert így folyamatosan van mit enniük, bár ezt főleg ivadékokra mondják.

Tehát az a helyzet ,hogy valószínüleg a túletetés és az alapból sok-nagy hal miatt sok tápanyag van a vízben amit az algák esznek. Ha megölöd őket attól még az ammónia, nitrit és nitrát ugyan úgy a vízben marad mérgezve a halakat.


Minden esetre most csinálhatsz egy nagyobb vízcserét (azért éppen ne teljeset) s ne etess. Egy hetet lazán kibírnak. Utána is csak keveset, elég 2 naponta egy kicsi, ne maradjon maradék. Vízcserék mehetnek gyakran, ha lehet mehet heti 2x 30% is. S szerezz be növényeket. Tudom, az aranyhalak mindent megzabálnak ezért keményebb növények (anubias-félék, nagyobb cryptocoryne-félék stb) s esetleg lebegő növények (békalencse, kagylótutaj stb) jöhetnek szóba. Főleg utóbbiak és más gyors növésűek lennének fontosak mert azok eleszik a tápanyagokat az algák elől.


S ami még nagyon fontos egy méretes külső szűrő. Ha most nincs olyan akkor legyen. Minél nagyobbat sikerül beszerezni annál jobb, főleg ha növények nem maradnak meg.

2023. okt. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért zöldült meg nagyon mert nem jó helyre tettük. A nejem ötlete volt és beraktuk egy olyan helységbe amelyiknek mejdnem a teljes délnyugati oldala üvegajtó, ugyan kívül egy árnyékoló van a tersz felett de így is túlnapozott az akvárium. Hiába zsufoltam be a szekrénysor mögé nem takar eléggé. És akkor még etetni is rendesen etetem őket. Ez egy beltéri, lakásba való akvárium és mindig is az volt. Egy óriási takarítást tervezek de majd csak tavasszal ha kimelegedik az idő. Sajnos az Anubis féléketis erősen kóstolgatják. Bár el tudom képzelni, hogy kirakom őket egy gödörbe az udvaron, ami jó tágas és akkor nem kell világítás sem szellőztetés , legfeljebb egy kis keringetés. Ha nem rakom ki őket egy gödörbe (kerti tó) akkor is máshová kell tenni az edényüket.
jan. 22. 11:08
 3/4 A kérdező kommentje:
A harcsa algaevő harcsa. rátapad az üvegre és alig lehet levakarni...Kb. 8 centiméteres.Jól takarít a többi hal után.
jan. 22. 11:10
 4/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Hát azért legyen rendesen megcsinálva az a tó, ne csak egy földbevájt gödör legyen 😅 Annak is megvan a művészete, mit hogyan stb. Neten sok példát találsz.


Egyébként az extra napfény igaz ,hogy segíti a mindenféle algákat (főleg a zöldeket), de azok akkor is azt eszik ami a vízben van (főleg nitrogénvegyületek). Amik viszont mérgezőek a halakra. Szóval a rendszeres részleges vízcserékre figyeljetek oda.


Egy tágas tó vagy nagyobb akvárium mindenképp kelleni fog mert ahogy írtam 100 liter elég szűkös 4 aranyhalnak s egy algaevőnek (ezek szerint anci/ ancistrus/ közönséges algaevő lehet. Ha véletlen valami nagyra növő plekó vagy ilyesmi akkor annak pláne túl kicsit ekkora hely).


Egyébként az anci nem takarít a többi hal után. Igen, valamennyire lerágja az algát az üvegről, tereptárgyakról, eszik a lehullott kajamaradékból stb, de ő is ugyan úgy ürít, vizet terhel le.

jan. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!