Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudják hogy ötszáz...

Honnan tudják hogy ötszáz évig élhet a grönlandi cápa?

Figyelt kérdés
Ötszáz éve még nem voltak adók chipek meg nyomkövetők ugye...

2023. okt. 18. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Talán a csontokból, fogakból következtettek erre... nem tudom.
2023. okt. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Feketeruhasember ***** válasza:
100%

Vannak olyan speciális egyedi azonosító jegyek amik alapján nagyon jó közelítő értékkel meg lehet állapítani hogy valamely faj egyede hány éves.


További matematikai modellek vannak arra is hogy egyazon élő egyed méretének változásából és a legnagyobb megmért egyedek méretéből görbéket készítsenek arra vonatkozóan hogy mennyi idő alatt érhetnek el egy bizonyos mértet.


Ezer megy egy fajta mérést végeznek KÜLÖNBÖZŐ egyedeken amikből összesítve elég pontosan meg tudják határozni hány éves.


Ezt ne úgy képzeld el hogy megszületik és 500 év múlva tudják meg hogy akár 500 évig is élhet.

2023. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Benne van a személyi igazolványában a születési ideje.
2023. okt. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%
Pl egy grönlandi cápa tetemből, vagy fellelt csontokból is sok mindenre tudnak következtetni. De gondolom valamilyen szinten a 60-70 -es évek óta is megjelölve nyomon tudták kísérni az életét. ( lehet még előbb is)
2023. okt. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Elmondja ,hogy Grönlandi vizekbe születtem 1550 május 6.-àn
2023. okt. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Én Grönlandi "Cápa" István vagyok, 1912-ben születtem, még gyerek vagyok szinte! :D.



Viccet félretéve, a tudósok a gerincoszlopa segítségével és az arra lerakódott csontrétegből számolják ki, nem kell hozzá semmilyen jeladó.

2023. okt. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Genetikai vizsgálatok, de pl. találtak több féle cet testébe fúródott, begyógyult szigonydarabokat is.
2023. okt. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

[link]


A szemében vannak fehérjék, amik csak születés előtt keletkeznek, ennek a szénizotópos kormeghatározásával becsülték meg.

2023. okt. 19. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%
Onnan, hogy hamarosan kipusztítjuk őket a sok szeméttel, így esélyük se lesz tovább élni.
2023. okt. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!