Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 3 hetes az akváriumom, az...

3 hetes az akváriumom, az elmúlt napban sárgás kiválást tapasztaltam a fehér kavicsokon és a dekoráción is, meg az üvegen is. Talán vas lehet? El fog ez múlni? Mit tudok vele csinálni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 20. 14:42
 1/5 anonim válasza:
21%
valószínüleg csak algásodik lehet a boltokba kapni ez ellen cseppeket vagy tisztító gépet
2010. okt. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Cseppeket mindenre lehet kapni... A halálom a sok csepp...


Mit értesz kiválás alatt? Hogy néz ki pontosan? Ha a kezeddel lehúzod az üveget, akkor milyen érzés? Nyálkás? Könnyen lejön?

Mekkora akváriumod van, mekkora szűrővel és milyen világítással?

Ha kevés a fény, akkor könnyen megtelepszik a barna alga, de ezt nem cseppekkel, hanem megfelelő vízértékek, világítás, növényzet segítségével, beállításával lehet megszűntetni.

2010. okt. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
120 literes, komplett neonnal együtt, 10-12órát megy, természetes fény nincs is szinte, ill. minimális. Ez a sárga cucc úgy néz ki mintha rozsdás lenne a kavics felülete, teljesen olyan színű, azért is gondoltam, hogy a csapvízből kivált vas. Nagyon szeretném beállítani a természetes egyensúlyt semmilyen cseppet nem használtam eddig, ezért reménykedem, hogy eltűnik vagy vmi lesz vele. A tapintását még nem néztem, de megvizsgálom ez jó ötlet, ha nyálkás akkor biztos valami élő...
2010. okt. 20. 15:54
 4/5 A kérdező kommentje:
Megnéztem, sikamlós az üveg belül és könnyen lejön:S áááá túl jól ment eddig minden, de nem adom fel mit csináljak? várjak? míg a jó baktériumok átveszik uralmukat? A szűrő megy folyton csak míg alszok, addig kapcsolom ki. Növény is van
2010. okt. 20. 17:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez barna alga lesz, valószínűleg nem elég a világítás, gyakran adnak gyenge fénycsövet a komplett akváriumokhoz. Erősebbre kellene cserélned.

Itt egy leírás még jó algairtási módszerről:

[link]

De nézelődhetsz még fórumokban is.


Az viszont hatalmas probléma, hogy kikapcsolod a szűrőt, megölöd az összes megtelepedett lebontó baktériumot, majd cisszapumpálod a vízbe. Olvass el néhány cikket a szűrésről, mindenhol leírják, hogy kikapcsolni tilos.

2010. okt. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!