Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vadi új akváriumot mivel...

Vadi új akváriumot mivel fertőtlenítsek ki, mielőtt üzembe helyezném?

Figyelt kérdés
2010. okt. 21. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Flórasept v hipó

utána jól kiöblíted és mehetnek a lubickolni a halak :D

2010. okt. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Gyógyszertárba bemész, kérsz Neomagnol-t.


[link]


Itt van részletesen akváriumi használatra. Ez a legjobb. Hipót meg ilyeneket én hanyagolnám...

2010. okt. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Na én sem hipóra gondoltam . holnap megyek is a gyógyszertárba.
2010. okt. 21. 22:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
De miért akarod fertőtleníteni? Forró víz + ecet bőven elég.
2010. okt. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
HIPOT NE!!!!!!!!! Forró víz+ecet a legjobb ahogy az utolsó írta!
2010. okt. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért ,talán azért mert új.De ha jó az ecet akkor még jobb mert az van is itthon .
2010. okt. 21. 22:42
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, az ecet is fertőtlenít, mert ugyebár sav, a vízkövet is oldja, egy üvegfelületen pedig nem tapad meg annyi bacilus, hogy drasztikusabban fertőtleníteni kelljen, mert ugyebár nem szerves, nem tudják elfogyasztani :)
2010. okt. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha csak ezért szeretnéd fertőtleníteni, mert új, akkor persze elég az ecet és a forró víz, ahogy írták. :)


Én azért javasoltam a Neomagnolt, mert pl. nekünk beépített háttér van az akváriumokban (300 literes afrikai sügéres és 120 liter vitorláshalas és neonos), ezeket pedig ugye 1 napig állni kell hagyni, meg amikor csinálod/csinálják a hátteret, ki tudja mik kerülnek bele.

Először mi is alaposan kimostuk forró vízzel, de mivel a hátteret 1 napig állni kell hagyni úgy, hogy fel van teljesen engedve az akvárium vízzel (és ez általában kint a szabadban történik), akkor is belekerülhetnek nem kívánatos dolgok. Na nekünk pont ez történt a 300 literessel. Hazahoztuk, átmosogattuk, felengedtük és mikor állt már pár napot a víz, olyan szinten opálos lett, mintha beleöntöttünk volna vagy 10 liter tejet. Kiderült, hogy infuzória...ez lehet csapvízből is, és lehet a megfelelően nem lemosott háttértől is. Hát nekünk az utóbbi volt, mert a kicsi akváriummal semmi baj nem volt, és mikor másodszor töltöttük fel akkor sem. Úgyhogy ment bele 100 literenként azt hiszem 1 tabletta Neomagnol, hagytuk így pár napig, aztán teljes vízcsere és átöblítés. És így már tökéletes, azóta vidáman úszkálnak a halacskák, forgatnak, volt amelyik már ki is köpte az ivadékokat :)


De ha elolvasod azt a linket, amit küldtem akkor mindent megtudsz, hogy mire lehet még használni. Növényfertőtlenítés, dekorációt szintén le lehet vele mosni, és akkor tuti nem viszel be semmi nem kívánatosat az akváriumba. És még darakórra is jó, mert "lemarja" róluk a parazitákat. :)

2010. okt. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Csak, hogy legyen választási lehetőséged.:D Én alkoholos szivaccsal törlőm át az új akváriumot, hogy feloldja az esetleg rákerült ujjlenyomatokat, fertőtlenítőként is kiváló.Öblíteni langyos vízzel szoktam.Neomagnolt betelepített akváriumnál is használok,néha.
2010. okt. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Semmivel. Most át meleg vízzel és kész.
2010. okt. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!