Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 120 literes akváriumba milyen...

120 literes akváriumba milyen állatot képzelnél el?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azon gondolkodtam hogy a szokásoson (hörcsög, hal) kívül milyen állat illene egy ekkora akváriumba. Esetleg a rák mivel járhat?

febr. 12. 01:27
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Hörcsög? Vízi hullaként szerintem ez egy kicsit durva lenne!

😆

A rák sugárkezeléssel, kemoterápiával és megrövidült élettel jár-

😂

febr. 12. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

magamat


Remeterák az cuki, egesz kis farmod lehetne.

olvass utana


siklo is orulne neki, de csak ha nagy

febr. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
50 Balfouri
febr. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#1


“Hörcsög? Vízi hullaként szerintem ez egy kicsit durva lenne!”


Nyilván nem vízzel feltöltött akváriumra gondolt (akkor tengerimalacot írt volna 😜).

Egyébként egy doboz vagy akvárium tényleg praktikusabb hörcsögnél mert lehet jó vastagon almozni s nem kell méricskélni a rácstávolságot ,hogy ki tud-e szökni.


Kérdező garnélák, rákok is jók s kb azzal járnak mint a halak. (Ha mégis a másik rákra gondoltál akkor érdeklődj az Egészség kategóriában.)


Vagy tarthatsz kétéltűeket. Talán legegyszerűbb az afrikai törpe karmosbéka. Ez ha jól tudom teljesen vízi életet él, szóval nagyjából ugyan azokra kell figyelni mint a halaknál.


Hüllőkből nem tudom minek lenne jó mert ők azért általában igényelnek rendes szellőztetést ami nehezebben kivitelezhető egy akváriumnál (csak felül nyitott, ugye). De biztos van olyan aminek jó lenne.

Végül is kisebb teknősök is esélyesek, pl: pézsmateknősök. Azok is hüllők.


Sokféle szárazföldi gerinctelen is szóba jöhet.

Sőt, olyat is csinálhatsz ,hogy természetből szedett földdel, növényekkel, faágakkal stb kidekorálod s figyeled hogyan alakul. Vagy ennek a vízi változatát csinálod meg. Ilyesmikkel foglalkoznak olyan YouTube csatornák mint például Homemade Ecosystems és Life in Jars? is.


Halakhoz-rákokhoz ezeket ajánlom:


[link] , [link] , [link] , [link]

febr. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Barnabas333 ***** válasza:
100%

120 literbe jó az ausztrál kék rák is, de szétvágja a növényeket, csigákat megeszi... Halakat csak ha lassú, öreg vagy beteg fajta.

Szóval ha csak nagyon szeretnél rákot viszont jópofa ahogy viszi a nagyobb kavicsokat ha teszel be neki, meg mohagömböt.

febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Inspirációnak itt a AGA 2023 (akváriumok szépségversenye) 80-162 literes kategóriája.

[link]

febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!