Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet minél jobban...

Hogy lehet minél jobban spórolni egy akváriumnál?

Figyelt kérdés

Ötleteket szeretnék, hogy lehet minél olcsóbban szerezni dolgokat az akváriumba.

Növényeket honnan tudok ingyen, vagy nagyon olcsón szerezni, halakat megint olcsón, díszítő elemeket, technikai dolgokat, barkácsolni, vagy olcsón szerezni.


2010. okt. 24. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Adok neked 2db algaevőt, ha eljössz érte :)

Nagyok már olyan 8 centisek. Budapesten az Oktogonnál lakom. Ha kell írj privit. Most külön vannak egy vödörben, most szedtem ki őket.


Növényt, köveket, kavicsot, tóból, patakokból szedhetsz, meg akár onnan kis halakat is halászhatsz ha ügyes vagy :)

2010. okt. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi ismerőstől kaptunk régi akváriumot. Fontos, hogy megnézd, hogy jó-e az még, ha használtat veszel, vagy kapsz, ugyanis lehet, hogy a ragasztásnál kifolyik belőle a víz. Ugyanígy lehet kapni egyéb dolgokat, pl. víztisztító, vízmelegítő. A gyűjtögetés szerintem is jó ötlet, csak vigyázz, hogy nehogy valami mérgező anyag legyen kavicsokon, szóval szerintem mindenképpen mosd meg. Növényből lehet szerezni igazit, és műt is. Ezenkívül fontos, hogy a halaid tengeriek, vagy édesvíziek lesznek-e, sőt még a víz hőmérséklete is számít.
2010. okt. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Meg ha veszel egy tő vizipáfrányt, az úgy nő mint a fene. Nemrég dobáltam ki, mert olyan sok lett és túl nagyra nőttek, és mondjuk nekem nem tetszett. Most én már csak mini növényeket gyűlytök ezért kidobtam az összes nagyot :/


Ha egy héttel előbb írod, akkor még lett volna :)

Esetleg egy marék jávai mohát adhatok, az is megnő idővel.


Meg talán van pár mű növényem valahol, ha az megfelel.

Azt pl FBS-el (szilikonos ragasztóval) ráragasztod egy műanyag cserépalátétre aztán azt beásod a kavics alá, és akkor olyan mintha a földből nőtt volna ki. Pl ha igazi növények közé berakod, lehet nem mondja meg senki melyik a mű, és akkor úgy többnek látszik :)

2010. okt. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Úgy, hogy amit lehet azt magad csinálod, amit nem, azt azt cseréled, vagy használtan veszed.Talajnak valót te magad is tudsz készíteni,olcsó cuccok, halak, növények,stb vannak a vaterán és az akvarista hu-n.Energia takarékos csöveket veszel és tükrösíted a tetőt kb 50%-os megtakarítás, árban és energiában.Magad gyűjtöd és készíted a halkaja nagy részét.1 pár elevenszülőt vásárolsz csak és a szaporulatért azt kérsz amire szükséged van.Szobahőmérsékletet tűrő halakat tartasz.Vad halakat tartasz és tavi növényeket gyűjtesz.A dekorációkat te magad szerzed be ill készíted.Ha utána jársz, ingyen is sok mindent kaphatsz.A drága gyógyszerek helyett a régi praktikákat alkalmazod és profi módon megtanulod mind azt, ami szükséges az akvarisztikához.Ha megismered a dolgok lényegét rájössz, hogy a boltban megvásárolható csodaszerek háromnegyed része parasztvakítás és teljesen felesleges.De hát a tanulópénzt, mindenkinek meg kell fizetni.:D
2010. okt. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!