Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet ennek a növénynek a...

Mi lehet ennek a növénynek a neve? Kép a leírásban.

Figyelt kérdés

Ennek a növénynek szeretném tudni a nevét, hogy utánanézhessek az igényeinek. [link]


Tegnap kaptam ajándékba, nem kérdeztem meg a nevét.

Guppis-garnélás 54L-es akvárium, 20W LED fénnyel, 1800lm 6000K. Napi 10h világítási idő. Növénytáp vízbe adagolt, ajánlott mennyiségben. Talaj kvarchomok ránézésre 1-3mm szemcseméretű. Táptalaj, talajba illeszthető gyökértáp nincsen még.

Megél szerintetek benne?



febr. 21. 15:23
 1/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Szerintem ez lesz az:

[link]

febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez az, köszönöm szépen!
febr. 21. 16:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A típusát már írták előttem, úgyhogy az egészhez csak annyit fűznék hozzá hogy első körben szedd ki a talajból. Ez a növény epifita, ami azt jelenti hogy dekorációra rögzítve kell tartani. A rizómáját nem szabad teljesen befedni, mert elrohad. A rizóma az a rész amiből a szárak nőnek ki. Ilyen módon nem is kell táptalaj és gyökértabletta, elég a vízoszlopban megtalálható tápanyag neki. Azt azért még hozzáfűzném hogy CO2 adagolás nélkül nagyon (tényleg nagyon) lassan fog növekedni, ha egyáltalán nem olvad el. A hygrophila nagyon érzékeny tud lenni a környezetváltozásra, és ha pl. az akitől kaptad emers módon tartotta, és hirtelen kerül víz alá CO2 adagolás nélkül, szinte garantált az olvadás. Nem elbátortalanítani akarlak, mert erről szól az egész hobbi hogy új dolgokat próbálsz ki, új fajokkal kísérletezel, csak mint tanácsot írtam. Én sem vagyok túl tapasztalt az akvarisztikában, de speciell ezt a növényt ismerem :)
febr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot, jól éreztem akkor hogy ez egy összetettebb növény.

Akitől kaptam víz alatt nevelte, viszont high-tech akváriumban. Meglátjuk nálam mennyire marad meg.

febr. 21. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!