Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a fa alkalmas lehet avárium...

Ez a fa alkalmas lehet aváriumi használatra?

Figyelt kérdés

Ezt a darabot találtam a ház körül, akármennyire kínos nem tudom milyen fajta lehet. Vagy a vásárolt tűzifával került ide, esetleg a kertből valamelyik régebbi fa maradványa; annyi biztos hogy jó pár éve szárad fedett helyen és hogy permetezés mentes...

[link]

[link]

[link]


A kép nem adja vissza, de formára nekem nagyon tetszik; jávai mohával nagyon szép lenne. Tudom, hogyha bemennék akvarisztikai boltba kapnék polcról használható vasfát, de akkor nem tapasztalhatnám meg a fa előkészítését.



febr. 21. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jól néz ki, dekoratív formájú.

De olyan mintha jó része már el lenne korhadva.


Én egy drótkefével vagy flexbe fogott drótkoronggal elsőnek megszabadítanám a korhadt, gombás részektől. Amikor már csak az egészséges fa rész maradt akkor beáztatnám pár hétre egy vödörbe, hogy megszívja magát. Ha szerencséd van akkor lent marad már utána. Ha nem akkor valami követ kell majd ráerősíteni, hogy ne ússzon fel.


Én is tettem már be sokszor folyópartról gyűjtött ismeretlen eredetű uszadékfát - nem volt vele semmi nagyobb probléma.

Arra készülj fel, hogy a vizet színezheti még hónapokon keresztül.

Meg volt amelyiken nyálkás gomba szerű trutymó nőtt pár hét után, de ezt az algaevők előszeretettel szopogatták. Gondot nem okozott, csak ronda volt addig amíg el nem tűnt.

febr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Felpucoltam közben drótkefével, illetve be is áztattam. Pár hét múlva megnézzük mi lett belőle.

febr. 21. 19:47
 3/3 Grimfox ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ez nem bodza véletlen? A bodzában vannak mérgező anyagok, nem tudom, hogy ezeket el lehet e távolítani. Plusz a bodza viszonylag könnyű fa, és nedvesség hatására nagyon korhad, és szétesik.
febr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!