Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Garnélás nano akvárium esetébe...

Garnélás nano akvárium esetében, ha túl kemény a csapvíz, keverhetem egy esővízgyűjtő tartályból leengedett vízzel, vagy vegyek desztvizet?

Figyelt kérdés
A tartály zöldségek öntözésére szolgál, esővíz van benne, de 200l tartály révén egy ideje ugye benne van. Nem pocsolya szagú, de mégis meredek lehet akváriumhoz használni..
febr. 24. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én tartózkodnék az esővíztől. Attól is függ, hogy hol élsz, de városban például nem túl tiszta az esővíz, nem tudhatod hogy miket juttatnál be az akváriumba vele. Szerintem a leggazdaságosabb megoldás az RO rendszer beszerzése hosszútávon, de ideiglenes megoldásra jó lehet az is ha veszed a vizet
febr. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Erősen meggondolandó. Mert ugye abban a tartályban nem csak tiszta esővíz van hanem mindenféle kosz (és akár rovarok, ki tudja mióta) ami belehullott, belefújt a szél, ha tetőről gyűlt akkor a tető minden porát-mocskát is belemosta stb.

Ráadásul a légszennyezés miatt sokszor még önmagában az esővíz sem tiszta. Minél közelebb élsz városokhoz/ gyárakhoz annál inkább.


Szóval ez vagy bejön vagy nagyon nem. Nagyobb eséllyel nem. Én legfeljebb annyit csinálnék ,hogy külön, egy kisebb rendszerben kipróbálom mintsem egyből a “nagyban” kísérletezzek mindent vagy semmit alapon. Főleg ha valami különlegesebb garnéláid vannak.


Esetleg ha nem túl vészes a víz akkor némi előszűréssel talán felhasználható. De alaposan meg kell szűrni s nem csak mechanikailag. S ne becsüld alá szél szállító képességeit mondván ,hogy biztos jó kell legyen a víz mert nincs semmi komolyabb légszennyező mondjuk 10 km körzetben. Nem egyszer fordult elő kishazánkban ,hogy konkrétan szaharai homokot hozott a szél…

febr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túl van parázva ez a mérgezett esővíz dolog. Sokan használják gond nélkül.

Ha már állt is egy kicsit akkor még a bemosott por (ez szokott a jellemző szennyeződés lenni a tetőről összegyűjtött esővízben) is leülepedett már benne.

Annyit érdemes csinálni ezentúl, hogyha szakadni kezd az eső akkor várni 10 percet, és csak utána elkezdeni tölteni a tároló edényt. Így eleve minimális lesz a tetőről bemosott szennyezés.


De ha biztosra akarsz menni akkor egy befőttesüvegnyibe tegyél eleségnek vehető élő vízibolhát. Ha még fél nap múlva is vidáman csápolnak akkor a garnéláknak se lesz baja.


Viszont a bolti ioncserét vizet nem javaslom akváriumba. Sokszor csak kation cserélő gyantával vannak gyártva, az anion cserélést kispórolják. Ettől vasalóba meg akkumulátorba még jó, de akváriumban okozhat gondot.

Még ha a címkéjén fel van tüntetve az akváriumi felhasználás az se jelent semmi biztosat.


Ha nagyon tartasz az esővíztől és mindenáron lágy víz kell akkor érdemes egy RO berendezést beszerezni és azzal csinálni.

febr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Az esővízben lehetnek baktériumok, szennyeződések, amik nem tesznek jót.

Alapvetően egyébként nem hinném, hogy nagy bajt okozna, mivel kicsi az esélye.

Gondolj arra, hogy nyáron is szokott ilyen saras eső esni néha, amit a sivatagból ered. Szóval döbbenetes mi mindent, és milyen távolságból képes elhozni.

febr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A garnélák extra kényesek, biztos, hogy nem raknám bele.
febr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!