Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől olajos az akvárium víz...

Mitől olajos az akvárium víz teteje?

Figyelt kérdés
Ma arra lettem figyelmes, hogy a víz tetőn buborékok vannak és ahogy jobban megfigyeltem, észre vettem, hogy emellett olajos is a víz teteje. 'Letöröltem' a tetejét papírtörlővel, viszont eléggé aggaszt, hogy mégis mitől alakulhatott ki, emellett, hogy van-e rá praktikusabb módszer a letörléséhet/eltávolításához a papírtörlőnél? Hetente takarítom, a hőmérséklet 26°, a szűrő folyamatosan megy, a fűtővel együtt természetesen, a levegőztető enyhe módra van beállítva, mivel nem igazán szükséges. 1 hím betta, kb. 8 neonhal, 5 garnéla, 1 csiga+1 algaevő lakója az 54 literes akváriumomnak, már elég régóta. Ilyen problémába még egyáltalán nem ütköztem, ennek köszönhetően szeretnék tanácsokat kapni. Előre is köszönöm a válaszokat.

márc. 6. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Nem olajos., hanem baktériumréteg keletkezett rajta, valószínüleg valamelyik növßény bomlik.
márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
24%
Nem tudom mi a megfejtés, DE ha tényleg olaj , ÉS nem megy éjjel-nappal a buborékoztató akkor nagyon vigyázz, mert az olaj miatt nem jut elég oxigén a vízbe. Emiatt meghalhatnak az állatkák
márc. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is lehet, a leggyakoribbakat leírom, onnantól meg kép híjján neked kell beazonosítani a problémát:


1) Amikor a növények nem tudják megfelelően felvenni a tápanyagokat (túl kemény víz, kevés co2, kevés fény, rossz táptalaj, rossz tápozás, stb) akkor stresszelnek. A stressz következtében lipideket választanak ki, amik a felszínre úsznak, ahol "összetapadnak". Ez egy proteinhártya, onnan tudod felismerni hogy enyhén fehéres színű, a levegőbuborékok megakadnak benne, így ilyenkor a felszínen nagy buborékok keletkeznek


2) Egyes haltápok tartalmaznak olajakat, amik túletetés mellett a felszínen olajos réteget alkotnak. Nem csak haltáp lehet az oka, ha sokat nyúlkálsz az akváriumba és olajosabb a bőröd mint az átlagnak, akkor is előfordulhat a probléma. Vagy ha esetleg konyhához közel van, akkor a levegőből is tud bekerülni olaj, ami egyből nem, de hosszú távon láthatóvá válik. Legkönnyebben úgy tudod beazonosítani, hogy míg a növények okozta filmréteg fehéres, ez a fajta szivárványos ha fény éri. Ha olajréteg van a vízfelszínen, akkor nem keletkeznek nagy buborékok, inkább sok apró (de valamikor ez sem). Én egyébként maximum a túletetésre tudok gondolni. 54 literben nem kéne gondot okoznia a kezedről beoldódó olajnak.


A legjobb módszer az eltávolításra, ha a kiváltó okot szünteted meg. Etess kevesebbet, tedd rendbe a tápozást, használj lágyabb vizet, stb. Tüneti kezelésnek meg a felszínleszívó/skimmer ami jó, vagy marad a manuális papírtörlőkendős eltávolítás. Ezen kívül meg a szűrő nyomóágát úgy helyezd el, hogy fodrozza a vízfelszínt

márc. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A levegőztető természetesen 0-24 megy. Az olajos víz pedig egy leírás, hogy hogyan is néz ki, természetesen nem fogok olajat beleönteni semmiféle képpen sem. Emllett köszönöm a válaszokat
márc. 7. 11:25
 5/5 Szegheő Péter válasza:
Szia! Nem mondom, hogy ez a megfejtés, csak egy lehetőség. Nekem akkor volt olajos jellegű a vízfelszn, mikor sokat nyúlkáltam be a tankba mosatlan kézzel / alkarral és a bőrről pont annyi zsiradék maradt ott, amitől olajos hatású lett az egész.
márc. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!