Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van olyn díszállat kereskedés...

Van olyn díszállat kereskedés ahol megveszik a halakat?

Figyelt kérdés
nagyon sok halam van és odaadnám diszállatosnak akkor átveszi?
2010. okt. 26. 09:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Hobbi akvaristáktól nem igazán vesznek át (én sem vennék a helyükben), mert ki tudja hogyan tartja a halait és esetleg beteg halakat ad át, az meg szépen lefertőzi az egész állományt, ezáltal tönkreteheti az egész bolt állományát...

Tenyésztőktől vagy külföldről szoktak behozni halakat, de rákérdezhetsz esetleg.

Másik lehetőségnek ajánlom a www.akvarista.hu oldalt, itt fel tudod őket tenni hirdetésbe.

Milyen halak egyébként?

2010. okt. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hozhatnál ide is, nekem kevés van. De attól függ milyen halak, mert csak olyan kell, ami nem csipkedi a növényeimet :) Pesten az Oktogonnál lakom.
2010. okt. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
guppik halaim vannak
2010. okt. 26. 10:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Guppit szinte sehol nem vesznek át, mert egyrészt könnyen tenyészthető, másrészt az otthoniak nem a legszebbek (többnyire, persze születnek otthon is szépek), mert nincs meg a célirányos tenyésztés és szelektálás, valamint fenn áll az előbb említett fertőzésveszély. Sajnos nálam is vannak, akik táplálékként végzik (teknős), bár többnyire van rájuk jelentkező.
2010. okt. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Bocsi az off-ért,de ez engem is érdekelne.Nekem van 4 serpa lazacom.Azért szeretném őket odaadni valakinek,mert piszkálják a hím bettámat.
2010. okt. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
küldtem imélt
2010. okt. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én guppijaimat simán átvették, igaz közel 150 db-ot vittem és így kaptam 4500 Ft-ot... tudom áron alul volt, de ennyi guppit nem akartam egyesével eladogatni, főleg neten teknősbéka eledelnek...hisz ki tudja, kinek mire kell... Én előre megkérdeztem, és még aznap mentem és vittem. Mire visszaérkeztem már várt rájuk egy tök üres tiszta víiű aksi :) (gondolom a srác karanténnak szánta) :)
2010. okt. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem írni:


A srác nagyon örült neki, mert nem 1-2 cm-es példányok voltak hanem 2,5-5 cm-esek. Azt mondta, hogyha lesz még ilyen szép állományom, nyugodtan menjek és megbeszéljük. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy mi a növendék halak közül csak a nőstényeket tartjuk meg, a hímeket + jó néhány nőstényt is visszük eladni. veszünk 5 db új hím guppit melléjük (én szoktam egyenként kiválasztani őket, a halasok nagy örömére:), így valamennyire biztosítjuk hogy ne legyenek torzak...

2010. okt. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!